Sobota, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
04/05/2015 - 08:56

UKS Żak grał w Ćwierćfinale MP kadetek. Kosakowska najlepsza!

W dniach 16-19 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim odbył się turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetek U-16 w koszykówce kobiet. W zawodach, które był eliminacją do półfinałów (awans dwóch drużyn) wzięły udział UKS Basket Ostrów Wlkp., MOS Ślęza Wrocław, MUKS 21 Płock oraz UKS Żak-Kryniczanka Nowy Sącz.
W pierwszym meczu turnieju, Ostrów Wlkp. podejmował Ślęzę i niespodziewanie choć pewnie wygrał 77:55. W drugim meczu spotkały się drużyny sądeckiego UKS Żak i MUKS 21 Płock. Bardzo dobrze spotkanie rozpoczęły sądeczanki i już po minucie prowadziły 4:1. Niestety w drugiej minucie bardzo groźnego urazu doznała Oliwia Kukulak uderzając głową o parkiet. Wezwana pomoc medyczna udzieliła pierwszej pomocy. Na tym pech się nie skończył. W trzynastej min. meczu przy wyniku 31:10 kolejnego urazu doznała druga zawodniczka podstawowego składu Dominika Antkowicz i tą samą karetką została zabrana do szpitala. Mądra i spokojna gra pozostałych koszykarek, pozwoliła utrzymać, a nawet powiększyć przewagę do przerwy do 40:15. Trzecią kwartę Żak rozpoczął bez kolejnej podstawowej zawodniczki Natalii Popiół (trzy faule) i pierwsze pięć minut przegrywał 0:16, a całą kwartę 16:25. Ostatnia odsłona spotkania to znów bardzo dobra gra w obronie i pewna oraz skuteczna w ataku (mimo że w składzie pojawiły się zawodniczki rocznika 2000 i 2001). Wobec kontuzji Żak i tak zdołał wygrać 78:56.

UKS Żak-Kryniczanka Nowy Sącz - MUKS 21 Płock 78 : 56 (26:8, 14:7, 16:25, 22:16)

Skład i pkt.: Kosakowska Diana 38pkt. (4x3), Popiół Natalia 26, Kukulak Oliwia 4, Nowak Katarzyna 4, Łukasik Katarzyna 2, Antkowicz Dominika 2, Feryńska Wiktoria 2, Frączek Natalia, Grzyb Anna, Repel Małgorzata, Skoczeń Aleksandra, Grzegorzek Weronika.

Na drugi dzień drużyna z Nowego Sącza grała z bardzo mocną Ślęzą Wrocław, posiadającą dwie kadrowiczki reprezentacji Polski w składzie (Agata Lemańska, Karolina Szydłowska). Żak musiał grać bez dwóch podstawowych zawodniczek, kontuzjowanych w poprzednim meczu. Pierwszą kwartę pomimo ambitnej gry przegrał 6:19. Kolejne kwarty to zmiana obrony na strefową i próba gonienia wyniku, gra punkt za punkt. Przegrana 53:64 dawała jeszcze pewną szansę awansu, potrzebna była wygrana trzema „oczkami” z Ostrowem, który niespodziewanie bardzo męczył się z Płockiem wygrywając 63:60.

MOS Ślęza Wrocław - UKS Żak-Kryniczanka Nowy Sącz 64:53 (19:6, 17:16, 14:14, 14:17)

Skład i pkt.: Kosakowska Diana 22pkt. (5x3), Popiół Natalia 18, Łukasik Katarzyna 6, Grzyb Anna 3 (1x3), Kukulak Oliwia 2, Feryńska Wiktoria 2, Nowak Katarzyna, Antkowicz Dominika, Frączek Natalia, Repel Małgorzata, Skoczeń Aleksandra, Grzegorzek Weronika.

Mecz z gospodarzem rozpoczął się od bardzo dobrej gry w obronie, niestety Żak zupełnie nie mógł przebić się przez obronę strefową Basketu. Pierwszą kwartę nieznacznie przegrał 14:15. Udało się wygrać ostatnią odsłonę meczu.

UKS BASKET Ostrów Wielkopolski - UKS Żak-Kryniczanka Nowy Sącz 65 : 54 (15:14, 17:8, 18:17, 15:15)

Skład i pkt.: Kosakowska Diana 28pkt., Popiół Natalia 10, Łukasik Katarzyna 8, Kukulak Oliwia 8, Grzyb Anna, Feryńska Wiktoria, Nowak Katarzyna, Antkowicz Dominika, Frączek Natalia, Repel Małgorzata, Skoczeń Aleksandra, Grzegorzek Weronika

- Cały turniej pomimo braku awansu pokazał, że pomimo najmłodszego zespołu o nie najlepszych warunkach fizycznych, nie odbiegaliśmy poziomem od innych zespołów i przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o końcowy sukces. Królem strzelców turnieju została Diana Kosakowska uzyskując średnią 29,3pkt. na mecz. Cieszy, że w klasyfikacjach indywidualnych zawodniczek po wszystkich czterech turniejach ćwierćfinałowych, nasze koszykarki znalazły się wysoko w różnych kategoriach – relacjonują przedstawiciele sądeckiego klubu.