Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
21/09/2012 - 08:50

UKS Jelna czwarta w Polsce - Paulina Tomasiak mvp turnieju

W Ostródzie zakończyły się finały turnieju „Z podwórka na stadion”. W kategorii dziewcząt Małopolskę reprezentowała drużyna UKS Jelna, która zajęła czwarte miejsce w Polsce.

Sądecki zespół wystąpił wzmocniony 4 innymi zawodniczkami. W finale krajowym turnieju dziewczęta z Małopolski dotarły dzięki zwycięstwu w półfinałach, które odbyły się podczas wakacji na obozie sportowym w Kluczborku.
Turniej z „podwórka na stadion” to Mistrzostwa Polski dziesięciolatków i jest największą tego typu imprezą piłkarską w Europie. W tym roku do rozgrywek przystąpiła rekordowa liczba 140 000 uczestników. Pierwszego dnia rywalizacji rozgrywane były mecze grupowe, w których drużyna UKS Jelna zajęła 2 miejsce, co dało awans do półfinału rozgrywek. Kolejnego dnia rywalizacji rozgrywano mecze półfinałowe, w których Małopolska uległa późniejszym zwycięzcom całego turnieju - drużynie z zachodnio – pomorskiego.
W meczu o brązowy medal zespół UKS Jelna uległ nieznacznie (1-2) reprezentacji Śląska zajmując ostatecznie IV miejsce w Polsce. Jednak prawdziwe wyróżnienie spotkało drużynę podczas ceremonii wręczenia nagród. Paulina Tomasiak uczennica Szkoły Podstawowej w Rytrze została wybrana przez ekspertów (Stefan Majewski, Dariusz Gęsior) najlepszą zawodniczką turnieju finałowego otrzymując atrakcyjne nagrody indywidualne.
UKS Jelna: Magdalena Biernacka, Kinga Jurkowska, Karolina Jurkowska, Angelika Cisoń, Arleta Krzysztoń, Ewelina Rembiasz, Karolina Zielińska, Edyta Płachta (wszystkie SP Jelna), Paulina Tomasiak, Monika Tomasiak (SP Rytro), Karolina Zarzycka (SP Staszkówka), Oliwia Gromadowska (SP 119 Kraków). Trenerzy: Wojciech Mróz (SP Jelna), Michał Bąk (SP Staszkówka).