Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
12/06/2015 - 10:40

Reprezentacja Polski przegrała w Nowym Sączu [Zdjęcia]

W czwartkowym meczu towarzyskim młodzieżówek Polski i Słowacji, górą nasi południowi sąsiedzi.
Rywal Polaków dowodzony przez byłego trenera m.in. Zagłębia Lubin, Pavla Hapala zdobył bramkę na osiemnaście minut przed końcem spotkania, kiedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Rusnak. Były piłkarz akademii piłkarskiej Manchesteru City, nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Polacy próbowali, ale na nic się to zdało. Na kilka minut przed końcem meczu, oko w oko z golkiperem Słowaków stanął jeszcze Stępiński. Piłkarz Wisły Kraków przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Dogodną sytuację na gola miał również Formella. - Istne szachy – komentowali miejscowi kibice.

Spotkanie, mimo nieurodzaju bramkowego, obfitowało w wiele sytuacji stykowych. Słowacja grała dość ostro, o czym przekonało się kilku Biało-Czerwonych. Dla polskiej drużyny był to kolejny etap przygotowań do młodzieżowych mistrzostw Europy, które w 2017 roku odbędą się w naszym kraju. Ostatnim razem młodzi Polacy mieli okazję grać w marcu, gdy w Jenie pokonali 2-1 Niemców triumfując tym samym w Turnieju Czterech Narodów.

Polska – Słowacja 0-1 (0-0)