Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
04/06/2015 - 12:06

Piłka ręczna. Piłkarki Olimpii/Beskid wicemistrzyniami Polski!

Młode sądeckie szczypiornistki osiągnęły w Kielcach wielki sukces. Na tamtejszych Mistrzostwach Polski juniorek młodszych (29-30 maja) zajęły drugie miejsce, ulegając w finale gospodyniom – Koronie Handball Kielce, raptem jednym „oczkiem” 27:28.
Nowosądeczanki prowadzone przez trener Lucynę Zygmunt w drodze do finału pokonały w 1/8 MP drużynę z Kobierzyc. Następnie, już w ćwierćfinale okazały się lepsze od Gdyni i Krakowa, zaś w półfinale odprawiły z kwitkiem zespół z Kwidzyna.

- Cieszę się, że w tak krótkim czasie udało nam się osiągnąć taki sukces. W sekcji juniorek pracuję do października ub. roku. Szczerze mówiąc szukaliśmy do zespołu po prostu sprawnych dziewczynek. Tym bardziej zatem cieszy, że dotarłyśmy tak wysoko. Za największy sukces uważam wygraną nad Kwidzynem. Po tym meczu otrzymaliśmy sporo telefonów z gratulacjami, właściwie nikt nie mógł uwierzyć, że pokonałyśmy właśnie tego rywala - przyznaje trener Lucyna Zygmunt.

Pojedynek dwóch najlepszych drużyn Mistrzostw Polski od początku był bardzo wyrównany. Obydwa zespoły odpowiadały sobie bramką za bramkę. Po pierwszej połowie, dwoma golami, prowadziły sądeczanki. W drugiej odsłonie gry, na szesnaście minut przed końcem Stokłosa podwyższyła na 23:17 na korzyść Olimpii, jednak później zerwały się gospodynie… Mecz miał niesamowitą dramaturgię, czego potwierdzeniem złoty gol Szkurłat z ostatnich sekund spotkania. Jeszcze w 49 minucie jedna z naszych piłkarek otrzymała czerwony kartonik. - Zabrakło nam dwóch minut – podsumowuje Zygmunt.

Finał MP: Olimpia/Beskid Nowy Sącz - Korona Handball Kielce 27:28 (13:11)

Olimpia/Beskid: Barda, Pietras - Janik 8, Stokłosa 6, Bartkowska 5, Wiktor 4, Sywanycz 2, Radzik 1, Szczecina 1 oraz Pawłowska.
Kary: 14 min.
Karne: 1/1.

Korona Handball: Szczepanek - Gliwińska 9, J.Szkurłat 5, W.Szkurłat 4, Świtoń 4, D.Więckowska 4, Strózik 1, M.Więckowska 1 oraz Jaś, Walczyńska, Marcjan.
Karne: 3/4.

W meczu o brązowy medal zmierzyły się ze sobą ekipy MTS Kwidzyn oraz Vistalu Gdynia. Lepsza okazała się ta druga, triumfując 28:25.