Środa, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
23/08/2015 - 00:23

Piłka nożna. Sandecja z drugim zwycięstwem z rzędu!

Sobotni mecz przy Kilińskiego 47 miał dać odpowiedź na pytanie czy nowosądecki pierwszoligowiec będzie potrafił potwierdzić swoją wartość.
Od pierwszych minut stroną dominującą byli gospodarze. W jedenastej minucie gry Szczepański wypalił z dwudziestu pięciu metrów w poprzeczkę. Dwie minuty później Sandecja objęła prowadzenie gdy piłkę w pole karne dograł wspomniany Szczepański. Tam błąd popełnił jeden z graczy Dolcanu, co wykorzystał Aleksander przejmując futbolówkę i z bliskiej odległości kierując ją do celu!

Miejscowi kibice niedługo cieszyli się jednak z prowadzenia. W dziewiętnastej minucie Kądziora faulował Małkowski i arbiter wskazał na jedenastkę, którą wykorzystał Tarnowski.

W kolejnych minutach co rusz na przemian atakowały odbywa zespoły, co nie przełożyło się jednak na gole. Jeszcze na minutę przed końcem pierwszej odsłony gry, Kądzior zdecydował się na strzał z obrębu pola karnego, ale trafił w spojenie słupka z poprzeczką.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy po siedmiu minutach, dzięki uderzeniu wspomnianego i aktywnego Kądziora zza pola karnego, wyszli na prowadzenie 2-1.

Piłkarze Roberta Kasperczyka nie chcieli przegrać przed własną publicznością co udowodnili w sześćdziesiątej szóstej minucie gry. Dośrodkowanie Małkowskiego na bramkę mógł zamienić nowy napastnik Ctvrtnicek, ale uderzał zbyt lekko. Bramkarza potrafił jednak pokonać Dudzic, dzięki czemu Sandecja doprowadziła do wyrównania! 2-2!

Minęły ledwie dwie minuty i znów piłkę do celu skierował Dudzic! Były pomocnik Cracovii uciekł jednemu z zawodników Dolcanu i pewnie pokonał Krzyczkę. 3-2! Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Biało-Czarni mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa z rzędu w bieżących rozgrywkach.

Sandecja Nowy Sącz – Dolcan Ząbki 3-2 (1-1)
1:0 Aleksander 13, 1:1 Tarnowski (rzut karny) 20, 1:2 Kądzior 52, 2:2 Dudzic 66, 3:2 Dudzic 68.

Żółte kartki: Dudzic, Baran – Świerblewski, Petasz, Jakubik, Sawala.

Sandecja: Radliński – Bartków, Szufryn, Szarek, Sobotka (84 Słaby) – Dudzic, Baran, Nather (56 Tarasenko), Szczepański (60 Ctvrtnicek), Małkowski – Aleksander.

Dolcan: Kryczka – Jakubik, Klepczarek, Sawala, Petasz – Tarnowski (72 Bajdur), Calderon, Matuszek, Kądzior, Jagiełło – Świerblewski (57 Krzywicki).

Sędziował: Mateusz Złotnicki.
Widzów: około 1500.