Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
03/11/2014 - 10:00

Piłka nożna – Liga Okręgowa. Lifting po sądecku

Raczej mało kto spodziewał się tak dobrej postawy sądeckich piłkarzy z jedną z czołowych drużyn piątej ligi. Zapewne duża w tym zasługa wprowadzenia do zespołu kilku młodzieżowców.
Już na samym początku spotkania, idealne pozycje do zdobycia gola mieli Tocha i Połeć, jednak po braku zdecydowania gola nie zdobyli. Za to w dziewiątej minucie Połeć przejął piłkę w środku pola i pobiegł z nią w kierunku bramki rywali. W sytuacji jeden na jeden ze Stadnikiem nie dał mu szans. Później przez chwilę inicjatywę przejęli goście i po braku zdecydowania graczy z Nowego Sącza zdobyli dwie bramki.

Po zmianie stron przewaga miejscowych nie podlegała dyskusji, ale to przyjezdni zdobyli gola, po szybkim rozegraniu rzutu wolnego i zamieszaniu podbramkowym. W sześćdziesiątej dziewiątej minucie Iwański po solowej akcji zdecydował się na strzał z ok. dwudziestu pięciu metrów i futbolówka przelobowała golkipera Turbacza. Na wyrównanie miejscowym zabrakło już jednak czasu. Mimo porażki gospodarzy, wszyscy obserwatorzy chwalili ich poczynania, łącznie z dobrze prowadzącymi zawody arbitrami.

Dunajec/Start Nowy Sącz - Turbacz Mszana Dolna 2-3 (1-2)
1:0 Połeć 9, 1:1 Piekarczyk 28, 1:2 Piekarczyk 33, 1:3 M. Drobny 69, 2:3 Iwański 78.

Sędziował Mariusz Wrażeń (Gorlice).
Żółte kartki: Wierzycki, P. Szynalik, Zasadni.
Mecz bez udziału publiczności.

Dunajec/Start: Karkach - Niemiec, Lizoń, Griński, Kliś - Małek, Iwański, Rzemiński (63 Zapart), Tocha - Połeć, Łukasik (46 Sekuła).

Turbacz: Stadnik - R. Drobny, M. Smoleń, Wierzycki, P. Szynalik - Zasadni, Potaczek, Ciichański (70 Mlaec), Wsół (77 Surówka) - M. Drobny, Piekarczyk.