Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
07/11/2012 - 07:32

Piłka nożna 1 liga kobiet. Ważna wygrana sądeczanek

Kobiecy zespół piłki nożnej KS Starówka wygrał mecze, a dzięki zdobytym punktom awansował w tabeli opuszczając strefę spadkową.

KS Wanda Kraków - KS Starówka Nowy Sącz 1-3 ((1-3)
1:0 Kamieńska 15, 1:1 Karolina Dudzik 22, 1:2 Anna Zielińska 30,1:3 Anna Zielińska 34.
KS Wanda: Leśniak-Reiss - Klima, Bilska, K. Grzywińska, Król - Gąsłowska (60 Piotrowska), Fiałek, Kamieńska, Cieniawska (80 Woda) - G. Grzywińska, Zborowska
KS Starówka: Myjak: Fiut(c), Płachta(DeVries), Budzyń, Kalisz, Płaszczyk, Dudzik, M. Zielińska, Ciepielowska, A. Zielińska, Maślejova.
Spotkanie było niezwykle ważne dla obu zespołów, bowiem zwycięzca mógł liczyć na awans w tabeli. Spotkanie od początku było bardzo zacięte. Gospodynie szybko zdobyły prowadzenie, ale odpowiedź sądeczanek była niemal natychmiastowa. Po 34 minutach było już 3-1 dla Starówki. W drugiej połowie sądeczanki pilnowały wyniku i wygrały.
- Ten sezon jest dla nas trudny – mówi trener Marek Fiut. – W zespole doszło do zmian. Na boisku występują młode zawodniczki, którym brakuje doświadczenia. Jednak z każdym meczem jest lepiej i mam nadzieję, że będziemy awansować w tabeli. W Krakowie zagraliśmy bardzo dobry mecz. Jeśli taką formę zaprezentujemy w sobotę, to jest szansa na korzystny wynik.
10 KS Podgórze Kraków 6 0 3-29
Kolejny mecz w najbliższą sobotę na boisku KS Zawada, a rywalem będzie Czwórka Radom. Początek godz. 14.30.