Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
15/05/2019 - 06:55

MUKS Poprad Stary Sącz z awansem do II ligi

Podczas Turnieju Finałowego w Wałbrzychu siatkarki ze Starego Sącza nie dały szans rywalkom wygrywając wszystkie trzy spotkania nie oddając ani jednego seta. Po 5 latach przerwy II liga wraca do Starego Sącza.

Piątkowy mecz przeciwko drużynie OTPS Nike Ostrołęka zakończył się pewnym zwycięstwem Starosądeczanek 3:0 (25:11, 25:21, 25:22). W sobotę podczas meczu z SAN-Pajda Jarosław podopieczne Janusza Pasiuta wygrały pierwszą partię 25:13. W połowie drugiego seta zawodniczki Popradu przeżywały słabszy okres gry, oddając rywalkom prowadzenie na 16:18.

Mobilizacja zespołu była na tyle duża, że udało się przełamać złą passę i ostatecznie wygrywając drugą partię 25:22. Trzeci set, podobnie jak pierwszy zakończył się łatwym zwycięstwem 25:17. Po drugim meczu drużyna ze Starego Sącza była już pewna awansu do II ligi i mogła odetchnąć z ulgą. Niedzielne spotkanie z drużyną gospodarzy utwierdziło w przekonaniu, że awans do II ligi jest jak najbardziej zasłużony.

Kolejna wygrana bez straty seta w finałowym turnieju potwierdziła dominację Popradu Stary Sącz. Na wszystkich szczeblach rywalizacji siatkarki nie miały sobie równych. Od nowego sezonu na drużynę czeka kolejne, tym razem trudniejsze wyzwanie. Rywalizacja z drużynami z II ligi będzie zarówno bardziej zacięta jak i ekscytująca.