Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
11/11/2013 - 18:25

Koszykówka – liga juniorów. Pewne zwycięstwo sądeczan

Zespół STS Wikar/Sądeczanin po dobrej grze pokonał krakowian. Młodzi sądeczanie pokazali dobrą i skuteczną grę.

STS Wikar/Sądeczanin Nowy Sącz – KS Korona Kraków 81-51 (18-13, 24-11, 16-23, 23-4)

Wikar/Sądeczanin: Zabłocki 22, Mozdyniewicz 17, Kmak 14, Jeliński 10, Hojnor 5, Kosecki 5, J. Więcławek 3, Wolak 3, Strzelecki 2, Pajor, Plata.
Korona: Kawęcki 16, Dubiel 10, Dyrda 7, Rudnicki 6, Ideć 5, Wasyl 4, Woźniczka 2, Kułaga 1.

Pierwsza kwarta dość niespodziewanie toczyła się kosz za kosz. Sądeccy juniorzy bardzo chcieli szybko wypracować przewagę nad rywalami, ale to powodowało, że popełniali sporo błędów. Dopiero pod koniec tej części meczu, po dwóch celnych rzutach za trzy punkty zespół z Nowego Sącza objął prowadzenie. Druga kwarta przebiegała już pod dyktando sądeczan, którzy wreszcie zaczęli grać skutecznie. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 35-21 było wiadomo, że spotkania jest pod kontrolą gospodarzy. Po przerwie rywale właściwie już nie istnieli. Sądeccy juniorzy grali szybko i co ważne skutecznie.