Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
28/01/2015 - 08:26

Koszykarki UKS Żak Nowy Sącz z tytułem i awansem do elity!

Miniony weekend był bardzo udany dla sądeckich koszykarek, które grały w czterech klasach rozgrywkowych. W sobotę kadetki U- 16 i młodziczki młodsze U- 12 pokonały na wyjeździe zespoły UKS Dąbrówki natomiast juniorki U- 18 i młodziczki U-14 we własnej hali wygrały z zespołami TS Wisły Kraków.
UKS ŻAK Nowy Sącz – TS Wisła Kraków 59:57 (24:17, 13:13, 15:10, 7:17)

Najcenniejsze zwycięstwo odniosły juniorki, które jeszcze przed zakończeniem rozgrywek zapewniły sobie tytuł Mistrza Małopolski i strefy VIII Małopolska- Świetokrzyskie co jest jednoznaczne z awansem bezpośrednio do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek
bez konieczności gry w ćwierćfinałach. Tym samym są już w gronie szesnastu najlepszych drużyn w kraju. Bardzo cieszy awans szczególnie, że tylko jedna zawodniczka Angelika Ciuła jest z właściwego rocznika tj. 1997 pozostałe zaś młodsze o rok, dwa, a nawet trzy – przykładem kadrowiczka Natalia Popiół rocznik 2000.

- Sukces to zasługa ciężkiej, systematycznej pracy dziewcząt na zajęciach oraz bardzo solidne traktowanie obowiązków treningowych. W ten zespół naprawdę warto inwestować zatem jeśli będziemy dysponować odpowiednimi środkami finansowymi, wzmocnieni naszymi wychowankami studiującymi w Nowy, Sączu, Krakowie czy Katowicach, to od września przystąpimy do rozgrywek II ligi seniorek – przyznają w klubie.

Do spotkania z Wisłą, zawodniczki przystąpiły bardzo zmobilizowane i skoncentrowane. Przełożyło się to na doskonałe otwarcie meczu bowiem w ósmej minucie pierwszej kwarty na tablicy widniał wynik 23:8 dla miejscowych. W końcówce wiślaczki wzmocniły obronę i do końca tej części meczu zniwelowały stratę do siedmiu "oczek". Druga kwarta zakończyła się remisem. W trzeciej, lepsze o pięć punktów znowu okazały się sądeczanki. Ostatnia kwarta to pogoń punktowa krakowianek, którym niewiele zabrakło do doprowadzenia do dogrywki. W ostatniej minucie spotkania przerywały akcje faulami ale miały już cztery przewinienia, w związku z czym sądeczanki mogły rzucać rzuty wolne. Mecz ustaliła Sabina Kosakowska trafiając do kosza po kolejnym faulu taktycznym.