Niedziela, 12 maja. Imieniny: Dominika, Imeldy, Pankracego
30/01/2013 - 09:00

Halowa mistrzostwa OHP w piłce nożnej regionu nowosądeckiego

W Brzeznej, w hali Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej Polski zakończył się turniej OHP w piłce nożnej, w którym zwyciężyli starosądeczanie.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn: 6–36 ŚHP Skomielna Biała, 6–38 ŚHP Gorlice, CKiW Szczawnica/Jabłonka, 6–32 HP Limanowa oraz 6–34 ŚHP Stary Sącz.
Zawody były emocjonujące, bowiem ich stawką był awans do mistrzostw Małopo9lski OHP, które odbędą się w Gorlicach. Mecze rozegrane były systemem „każdy z każdym”.
Wyniki końcowe: 1. 6-34 ŚHP Stary Sącz, 2. 6-36 ŚHP Skomielna Biała, 3. 6-32 HP w Limanowej
Najlepszym bramkarzem wybrano Piotra Wykę 6-36 ŚHP Skomielna Biała.
Królem strzelców został Krzysztof Ćwiklik z 6–38 ŚHP Gorlice, a najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Patryka Łyszczarza z 6–32 HP Limanowa.
Wszyscy wyróżnieni zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami.
Organizatorami zawodów byli: MWK OHP w Krakowie oraz ŚHP 6 – 34 w Starym Sączu. Turniej odbył się pod patronatem prezesa Spółdzielni Handlowo – Produkcyjnej „Rolnik” w Starym Sączu – Lucyny Kaweckiej oraz prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu – Tadeusza Szewczyka.
Zespoły te nagrodzone zostały dyplomami, medalami oraz pucharami. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie OZPN w Nowym Sączu Paweł Kupczak i Jakub Kupczak.

Na zdjęciach:
1 – Uroczyste rozpoczęcie turnieju przez komendanta 6-34 ŚHP Stary Sącz – Mariana Potoniec