Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
30/08/2017 - 18:25

Dwa brązowe medale sądeckich karateków w Pucharze Świata

Zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate, uprawiający styl Shorin Ryu zdobyli dwa brązowe medale, na zawodach Pucharu Świata w Tokio, gdzie walczyło ponad 300. Z uczestnikami tych prestiżowych mistrzostw spotkał się dziś starosta nowosądecki.

- Rywalizacja i sukcesy sportowe nie są dla nas najważniejsze, choć oczywiście bierzemy udział w zawodach. Kładziemy bowiem szczególny nacisk na wszechstronny rozwój fizyczny oraz trening, prowadzący do osiągnięcia wewnętrznego spokoju. Karate jest pozbawione agresji. Osoba, która opanowała tę sztukę walki nigdy nie atakuje pierwsza - wyjaśnił Tomasz Zając, założyciel Nowosądeckiego Klubu Okinawa Karate, z zawodu lekarz pediatra. 

W prestiżowych zawodach Pucharu Świata, odbywających się w Tokio swoje umiejętności pokazało ponad 300 zawodników. Sądeczanie zaprezentowali się na tej imprezie bardzo dobrze. Marcin Piekarczyk zdobył trzecie miejsce w kobudo, Filip Mordarski wywalczył również miejsce na podium w kata. Wysokie noty zebrali też pozostali reprezentanci klubu: Mariusz Tomczyk, Kewin Słaby, Danuta Tobiasz-Podgórska (IV miejsce w kata) oraz Wiktoria Zielińska (VII miejsce kata). Danuta Tobiasz-Podgórska zdobyła ponadto dodatkowo piąte miejsce w kobudo.

- Jestem dumny z naszych sądeckich mistrzów. Śledziłem na bieżąco na portalu społecznościowym ich postępy, ponieważ bardzo interesuję się tą dyscypliną. To wspaniale, że prócz sportowego ducha uczy też spokoju, kultury i zdrowego trybu życia. Nadzór lekarza pediatry gwarantuje bezpieczeństwo, a z tego co wiem, od chwili powstania klubu w 1994 roku nie doszło do wypadków czy nawet drobnych urazów na treningach. Zapewniam, że Zarząd Powiatu będzie wspierał waszego działania - podsumował starosta Marek Pławiak, zwracając się do trenera Tomasza Zająca.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. Maria Olszowska / Starostwo PowiatoweDziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"