Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
03/02/2019 - 17:15

Curling, hokej, łyżwiarstwo... XXV zimowa olimpiada młodzieży w Krynicy

Wystartowała 3 lutego. Jubileuszowa, XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, największa zimowa impreza sportowa w Małopolsce. W ramach wydarzenia, niektóre konkurencje w tym łyżwiarstwo figurowe, curling, hokej, saneczkarstwo rozegrane zostaną w krynickim uzdrowisku.

Olimpiada Młodzieży jest cykliczną, rozgrywaną corocznie impreza sportową adresowaną do najlepiej zapowiadających się zawodników reprezentujących kluby sportowe z całej Polski.

Obejmuje rywalizację w 14 dyscyplinach sportu. W 2019 roku będą to: biathlon, curling (Krynica-Zdrój), hokej na lodzie (Krynica-Zdrój), łyżwiarstwo figurowe (Krynica-Zdrój), łyżwiarstwo szybkie na torze długim, łyżwiarstwo szybkie – short track (Krynica-Zdrój), narciarstwo alpejskie (junior, Krynica-Zdrój), narciarstwo klasyczne ( biegi, kombinacja norweska, skoki), saneczkarstwo (Krynica-Zdrój)  i snowboard.

W zawodach wystartuje ponad 1140 zawodników, którymi opiekować się będzie 240 trenerów. Nad ich rywalizacją czuwać będzie 285 arbitrów. 

Rywalizacja o medale OOM jest równoznaczna z rywalizacja o tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych, jak i juniorów (poza curlingiem, hokejem na lodzie i łyżwiarstwem figurowym).

Dla większości uczestników będzie to debiutancki start w zawodach rangi ogólnopolskiej i zaszczyt, wynikający z włączenia się do bezpośredniej walki o tytuł mistrza Polski. 

Organizatorem finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych „Małopolska 2019” jest Województwo Małopolskie, a realizatorem przedsięwzięcia – Małopolski Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej.

(MK)  fot. ilustracyjne autDziękujemy za przesłanie błędu