Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
14/09/2016 - 11:00

Zosiu, odezwij się! "Sierotka Marysia"poszukiwana

Maria Bochenek, szczęśliwa zwyciężczyni toyoty yaris, głównej nagrody Festiwalu Biegowego w Krynicy, szuka (wraz z mężem) dziewczynki, która wylosowała jej numer startowy. Ceremonia losowania toyoty w niedzielne popołudnie była ostatnim punktem trzydniowej imprezę, w której wzięło udział 12 tys. biegaczy.

W poszukiwania "sierotki Marysi" pomaga pani Marii mąż, Jacek Bochenek, który w niedzielę dzielił szczęście swej małżonki (udana, bardzo wysportowana rodzinka, mieszkają w Skoczowie, ale to "nasi" ludzie, ona z Łukowicy, a on z Mystkowa.)   

"Chcielibyśmy podziękować tej dziewczynce i obdarować jakimś drobnym upominkiem - napisał do nas pan Jacek. -  Niestety w niedzielę wszystko było skierowane w inną stronę, a w momencie kiedy chciałem ją odnaleźć, już jej nie było. Wiemy tylko, że jest z Nowego Sącza i że ma na imię Zosia lub Kasia?".  

Reporter Sądeczanina był wtedy pod sceną na krynickim Deptaku.

Dziewczynka zgłosiła się do losowania nagrody na ochotnika, a prowadząca konferansjerkę wybrała ją spośród kilkorga innych dzieci.

Młoda dama odważnie wkroczyła na scenę, potem bez żadnej tremy powiedziała do mikrofonu, że ma na imię Zosia i przyjechała do Krynicy z Nowego Sącza.

Następnie dziecko wsunęło rączkę do szklanej kuli z kilkuset losami. Zosia długo mieszała w środku, zachęcana przez konferansjerów i Mariusza Jurka, dyrektora generalnego firmy Koral, fundatora samochodu a  wreszcie wyciągnęła los o numerze 2303.

Wtedy już wszyscy byli ciekawi właścicielki szczęśliwego losu. "Sierotka Marysia" zrobiła swoje i rozpłynęła się w powietrzu, a konkretnie w parotysięcznym tłumie.  
Zosiu, gdzie jesteś?   

W Krynicy dziewczynka wystąpiła w jasnej sukience w kolorowe trójkąciki, włosy blond spięte gumką w kuca, na szyi zawieszony aparat fotograficzny. Z wyglądu jakieś pięć, może sześć lat.
Prosimy rodziców Zosi o kontakt z redakcją.
(HSZ), fot. własne         

Sierotka Marysia


Dziękujemy za przesłanie błędu