Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
30/06/2019 - 17:40

PTTK Oddział "Beskid": jak buduje się Markę Turystyczną Roku 2018?

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział "Beskid" w Nowym Sączu zostało Turystyczną Marką Roku 2018. Tytuł został przyznany tej zasłużonej organizacji podczas tegorocznej edycji Salonu Przemysłu Turystycznego, która odbyła się w pijalni głównej w Krynicy-Zdroju.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu reprezentował prezes Adam Sobczyk. Po ogłoszeniu wyników był totalnie zaskoczony, ale też usatysfakcjonowany. Szef nowosądeckiej organizacji turystycznej odebrał pamiątkowy dyplom i nagrodę - symboliczny czek na kwotę 5 tysięcy złotych na kampanię medialną w portalu Sądeczanin.info i miesięczniku "Sądeczanin".

O sukcesie tej organizacji rozmawiamy z Adamem Sobczykiem

Proszę przyjąć jeszcze raz gratulacje. Turystyczna Marka Roku dla PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu. Jak pracuje się na taki tytuł?

- Długo i wytrwale. Członkowie organizacji pracowali na niego długie, długie lata.

Jak  buduje się taką markę?

- Wielopłaszczyznowo. Na to, by wypracować sobie taką markę składa się wiele różnych rzeczy, które realizujemy obecnie, ale także tych, które były realizowane kiedyś. PTTK ma tę markę chociażby poprzez utrzymywanie i znakowanie szlaków turystycznych. Mam tutaj na myśli sieć szlaków turystyki górskiej, zimowej, rowerowej i jeździeckiej. Przez prowadzenie i utrzymywanie schronisk w całej Małopolsce.

Jest pan zaskoczony, że to właśnie organizacja, którą kieruje otrzymała tytuł Turystyczna Marka Roku 2018?

- Zaskoczony, ale i szczęśliwy. Konkurencja w tej kategorii była bardzo duża. Gdy usłyszałem: nagrodę otrzymuje - PTTK Oddział "Beskid" serce zaczęło szybciej bić. To wyróżnienie nie jest tylko i wyłącznie wyróżnieniem dla oddziału PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu. Jest to wyróżnienie dla całej branży turystycznej spod znaku PTTK działającej tutaj w subregionie sądeckim. Jest to nagroda dla tych wszystkich, którzy poświęcili się dla turystyki i na jej rzecz działają. Są to wolontariusze, pasjonaci.

Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział "Beskid" w Nowym Sączu może poszczycić się wspaniałą tradycją...

- Jak najbardziej. PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu ma 113 lat, a za cztery lata nasza organizacja w Polsce będzie obchodziła jubileusz 150 - lecia. W głównej mierze złożyła się na to praca kilku pokoleń działaczy naszego towarzystwa.

Jakie plany ma PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu - Marka Turystyczna Roku 2018?

- Zadań do zrealizowania jest bardzo dużo. Nasz nowosądecki oddział zrzesza obecnie 1,2 tys. członków, którzy bardzo angażują się w pracę. Ten tytuł Turystyczna Marka Roku będzie, jak sądzę, motywował ich do dalszych działań w tym kierunku, do tego, by trzymać ten wysoki poziom.

[email protected], fot. MŚ.

Zobacz także w tej kategoriiDziękujemy za przesłanie błędu