Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
28/06/2019 - 23:35

PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu Marką Turystyczną Roku 2018

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Beskid” w Nowym Sączu zostało Turystyczną Marką Roku 2018 podczas tegorocznej Gali „Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w 2018 roku” i Salonu Przemysłu Turystycznego, które odbyły się dzisiaj w Pijalni Głównej w Krynicy - Zdroju.

Gratulacje oraz nagrodę za tak prestiżowe wyróżnienie odebrał prezes Oddziału PTTK "Beskid" Adam Sobczyk. Organizacja, którą kieruje może pochwalić się już ponad stuletnią tradycją. Wpisała się ona w przepiękną Sądecczyznę.

PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu promuje walory tego regionu. Prowadzi szeroką działalność w zakresie: zagospodarowania gór poprzez znakowanie szlaków turystycznych, narciarskich i rowerowych. Ponadto prowadzi schroniska turystyczne, popularyzuje turystykę górską i aktywny wypoczynek, organizuje turystykę narciarską, popularyzuje turystykę rowerową, żeglarską. Upowszechnia i organizuje turystykę wśród młodzieży szkolnej poprzez chociażby działalność Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych. Członkowie tej organizacji organizują również imprezy turystyczne z osobami niepełnosprawnymi, seniorami, promują i organizują turystykę familijną dla przedszkolaków, ich rodziców i dziadków, popularyzują taternictwo jaskiniowe. Sprawują opiekę nad zabytkami.

Wokół tej organizacji skupia się zorganizowana turystyka w regionie nowosądeckim.

PTTK Oddział Beskid w Nowym Sączu, które istnieje już 113 lat zrzesza 1.161 członków działających w 22 kołach m.in. w Szkolnych Kołach Krajoznawczo-Turystycznych PTTK, Kole Grodzkim w Nowym Sączu, Piwnicznej Zdroju, Kole Terenowym w Brzesku, Kole Turystyki Rodzinnej „Familiada” (stan na 31.12.2018 r.).

Prezes Adam Sobczyk nie krył dzisiaj zaskoczenia, gdy okazało się, że organizacja, którą kieruje została zwycięzcą w kategorii: Marka Turystyczna Roku 2018. 

Szef PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu odebrał pamiątkowy dyplom i nagrodę - symboliczny czek na kwotę 5 tysięcy złotych na kampanię medialną w portalu Sądeczanin.info i miesięczniku "Sądeczanin".

- Jestem zaskoczony, ale i szczęśliwy, że to właśnie organizacja, którą reprezentuje została laureatem w tej kategorii - mówi Adam Sobczyk. - Konkurencja była bardzo duża. Gdy usłyszałem: nagrodę otrzymuje - PTTK Oddział "Beskid" serce zaczęło szybciej bić. To wyróżnienie nie jest tylko i wyłącznie wyróżnieniem dla oddziału PTTK Oddział "Beskid", ale jest to wyróżnienie dla całej branży turystycznej spod znaku PTTK działającej tutaj w subregionie sądeckim. Jest to wspaniała nagroda dla tych, którzy poświęcili się dla turystyki i w niej działają.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. MŚ.

Dziękujemy za przesłanie błędu