Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
05/02/2018 - 09:50

Ks. Józef Babicz. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2017"

Przedstawiamy kandydata nominowanego do tytułu Sądeczanin Roku 2017. Sylwetka ks. Józefa Babicza wewnątrz artykułu.
Urodzony 20 sierpnia 1948 r. w Jasieniu. Absolwent brzeskiego LO z 1966 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1975 r. Posługiwał w Pilźnie, Nowym Sączu, Zbylitowskiej Górze, Krościenku.

Od 1991 r. jest proboszczem w parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Marcinkowicach. Budowniczy Domu Parafialnego im. ks. Jerzego Popiełuszki, który stał się głównym ośrodkiem religijnego i kulturowo-społecznego życia całej miejscowości. Tutaj mieszczą się sale rekreacyjno-formacyjne i mają siedzibę wszystkie grupy apostolskie, organizacje religijne i oświatowe, takie jak: AK, Caritas, KSM, Ruch Światło-Życie, kółko teatralne, biblioteka prowadzona wraz z gminą czy wideoteka.

Zobacz też Sądeczanin Roku 2017. Dla księdza Józefa Babicza ważna jest normalność, tożsamość i wiara

Ksiądz prałat jest założycielem Chóru im. Ks. Jerzego Popiełuszki, który przez prawie 30 lat swojej działalności zdobywa nagrody na prestiżowych przeglądach w kraju i za granicą. Obok chóru dzięki księdzu prałatowi w parafii działa Orkiestra Dęta i wiele innych zespołów muzycznych, które są swoistą kuźnią młodych talentów. Jest animatorem życia kulturalnego i sportowego lokalnej społeczności.

Przywiązanie do tradycji jakie przejawia Ksiądz Proboszcz sprawiło, ze parafia kultywuje uroczystości kościelne i państwowe w duchu tradycji lokalnej Lachów Sądeckich.

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

Jest odnowicielem Kaplicy Dworskiej wybudowanej w latach 1925, 1926 staraniem dziedzica Stanisława Morawskiego, pomysłodawcą i organizatorem pierwszej drogi krzyżowej w terenie, wydawcą gazetki parafialnej Nasza Wiara. 

Ksiądz kultywuje tradycje pobytu na Ziemi Marcinkowickiej Józefa Piłsudskiego, poprzez coroczne uroczystości związane z  Bitwą Marcinkowicką.  To dzięki niemu cały świat usłyszał o walecznej postawie mieszkańców Marcinkowic, którzy w 1940 roku ukrywali Jana Karskiego, legendarnego emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego.

Ksiądz proboszcz gościł m.in. Ryszarda Kaczorowskiego – ostatniego Prezydenta na uchodźstwie czy generała WP Franciszka Gągora.

Jest współorganizatorem Noworocznych Spotkań Marcinkowickich, kapelanem Fundacji Sadeckiej i SKT Sądeczanin, pasjonatem sztuki ludowej i pszczelarstwa. Obok plebani posiada pasiekę oraz mini ogród zoologiczny.

W roku 2017 Ksiądz Prałat  -niestrudzony patriota otrzymał stopień podporucznika Wojska Polskiego.

ks. Józef Babicz – SMS o treści SR.2 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

(P.B.)

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu