Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
06/02/2014 - 16:00

Dobrze, że Witold Kaliński trafił na Sądecczyznę

Wiedza, kompetencje i ogromny szacunek do ludzi - tak w skrócie o kandydacie do tytułu Sądeczanina 2013 roku mówi Ryszard Kruk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół „Almanachu Muszyny”.
Witold Kaliński to emerytowany nauczyciel języka polskiego, przed laty dyrektor kilku prestiżowych liceów w Warszawie, który wraz z żoną podjął decyzję o przeprowadzce do Wierchomli. Tu m.in. podjął sie bycia sołtysem, bo sprawy zarówno małej jak i dużej społeczności są mu bardzo bliskie, oraz założył Towarzystwo Literackie im. Norwida, w ramach którego zorganizował kilka świetnych spotkań z literatami z całej Polski. Publikuje w „Sądeczaninie” oraz w „Almanachu Muszyny”.
- Znam Witka długo, około 20 lat. To człowiek, który potrafi odnaleźć się w każdym towarzystwie, z troską potrafi pochylić się nad problemami małej społeczności. Ma ogromny szacunek do ludzi. Widzieliśmy go w różnych sytuacjach. Ma genialne pomysły w kwestii edukacji, zarówno tej wielkiej jak i małej szkoły. Był dyrektorem wielu renomowanych liceów w Warszawie, ale także wspaniałym nauczycielem - mentorem dla wielu uczniów, którzy do dziś utrzymują z nim kontakt - mówi Ryszard Kruk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół „Almanachu Muszyny”.
- Każdy, kto był u niego w domu, wie ile ma książek. Fizycznie każda ze ścian pomieszczeń zastawiona jest książkami. Nie snobuje się na znawcę literatury czy kolekcjonera - te książki po prostu są w nim, a on nimi żyje. Cieszymy się, że publikuje w „Almanachu Muszyny” i poświęca się, jako szef komitetu stypendialnego. Dobrze, że taka osoba trafiła na Sądecczyznę. Przecież z żoną, która zrobiła karierę w polskiej dyplomacji - była m.in. konsulem w Lille i dyrektorem jednego z departamentów w MSZ, mogli wybrać inne miejsce, ale, na szczęście, trafili do Wierchomli. Prywatnie, to człowiek, z którym chce sie spędzać czas - podkreśla Kruk.

O kandydacie pisaliśmy: Witold Kaliński, przyjaciel literatów i gospodarz Wierchomli
KUPON KONKURSOWY
FORMULARZ

Wyślij sms na numer 70120 o treści: SR.11
Koszt wysłania wiadomości to 0,62 zł brutto. Dochód z sms-ów zostanie przeznaczony na działalność bieżącą Fundacji Sądeckiej, m.in. na Fundusz Stypendialny im. Braci Potoczków. Co ważne, z tej formy mogą skorzystać użytkownicy sieci T-Mobile, Plus, Orange i Play. Każdy głosujący może oddać tylko jeden głos. Każdy kolejny głos oddany z tego samego numeru komórkowego jest nieważny. W takim przypadku głosujący otrzyma wiadomość zwrotną sms o treści: „Twój nr brał już udział w głosowaniu, dziękujemy”.

(JB)


Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie
 


Dziękujemy za przesłanie błędu