Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
04/04/2022 - 07:15

Anna Pych. Ona zawsze mówi, że będzie dobrze

Zawsze myśli pozytywnie. Tę życiową postawę oddaje Fundacja „Będzie Dobrze”, której jest prezesem. Anna Pych ma głowę pełną pomysłów. Jej najnowsze przedsięwzięcie to Fabryka Młodych Talentów.

Czytaj też To oni powalczą o wygraną. Trwa wielkie głosowanie na Sądeczanina Roku 2021 

Działająca od 2012 roku Fundacja „Będzie Dobrze”, której prezesem jest Anna Pych, współpracuje z kilkudziesięcioma organizacjami. Ma też bardzo  rozbudowany wolontariat. To kilkanaście klubów wolontariatu w szkołach w Nowym Sączu, a także w internacie międzyszkolnym w Starym Sączu.

Zobacz też wideo Anna Pych przyciąga ludzi pozytywnych, z otwartymi sercami [WIDEO]

Podejmowane przez Fundację cykliczne przedsięwzięcia to  między innymi  akcja walentynkowa pod hasłem „Pomagam z miłości”, polegająca na robieniu róż, które rozdawane są w święto zakochanych, w zamian za wolne datki. Zebrane pieniądze przeznaczone są dla podopiecznych Fundacji. 

Kolejna akcja to „Złotówka dla zdrówka”,  zbiórka pieniędzy w szkołach, aby uwrażliwić dzieci i młodzież na nieszczęście innych. Fundacja prowadzi też szereg szkoleń dla wolontariuszy. To między innymi nauka udzielania pierwszej pomocy czy animacji. Dziełem Fundacji są także półkolonie dla dzieci i młodzieży, koncerty charytatywne i bale dla najbardziej potrzebujących. Sukcesem zakończyła się zbiórka na zakup samochodu dla niepełnosprawnych podopiecznych i jego doposażenie.

Od roku Fundacja prowadzi budowę domu dla ośmioosobowej rodziny w Trzetrzewinie. Budynek został postawiony w rekordowym tempie. Do inicjatywy włączyło się ponad pięćdziesiąt  instytucji z całego powiatu nowosądeckiego, nie wliczając anonimowych darczyńców oraz osoby prywatne.

Organizacja współpracuje też z Bankiem Żywności w Krakowie. Raz w miesiącu do Starego Sącza trafia kilkanaście ton żywności. Wolontariusze  Fundacji robią paczki, które potem trafiają do ponad tysiąca potrzebujących osób. Angażują się też w zbiórkę ubrań i mebli dla ubogich. 

Anna Pych nie tylko szefuje Fundacji. Jej kolejne przedsięwzięcie to Fabryka Młodych Talentów. To propagowanie sportu wśród młodzieży, szerzenie wiedzy na temat wolontariatu, pomocy słabszym, chorym i niepełnosprawnym, co kształtuje filantropijne postawy. Akademia promuje młode talenty, udziela wsparcia merytorycznego ambitnym ludziom, wspiera ich dydaktycznie, organizuje dla nich kursy i szkolenia. 

Za pracę na rzecz organizacji pozarządowych i wolontariatu Anna Pych otrzymała od starosty nowosądeckiego Nagrodę Inicjatywa Roku 2018,  w plebiscycie Ziarnko Gorczycy.

***

Twój kandydat do tytułu Sądeczanin Roku 2021?

ANNA PYCH – wyślij SMS o treści SR.14 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wypełnij i dostarcz KUPON 
(dostępny w miesięczniku "Sądeczanin": numery kwiecień 2022 oraz maj 2022)

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY (1 x sms, 1 x formularz online, 1 x kupon). Da to równowartość 3 głosów.

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2021. Znajdziesz tam też szczegółowe zasady głosowania.

Więcej informacji w regulaminie Plebiscytu "Sądeczanin Roku 2021".

Dziękujemy za przesłanie błędu