Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
15/08/2023 - 10:35

W szkołach w Nowym Sączu remontowy ruch. Gdzie nie spojrzeć trwają prace

Dwie szkoły średnie oraz dwie szkoły podstawowe zostaną wyremontowane. Miasto pozyskało na ten cel prawie 10 mln złotych dofinansowania. Prace, związane między innymi z termomodernizacją przejdą: II Liceum Ogólnokształcące przy ul. Żeromskiego, Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych oraz Szkoła Podstawowa nr 9 i nr 17. Roboty już są prowadzone. Nie tylko w tych szkołach.

W Nowym Sączu trwa właśnie ofensywa edukacyjna. W mieście jest obecnie realizowany duży projekt termomodernizacyjny.

- Cztery nasze szkoły – dwie średnie (Zespół Szkół Elektryczno – Mechanicznych, II Liceum Ogólnokształcące oraz Szkoła Podstawowa nr 17 i nr 9) otrzymały dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – powiedziała „Sądeczaninowi” Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza, nadzorująca w mieście m.in. sprawy związane z miejską oświatą. – Udało się nam pozyskać około 10 mln złotych. W placówkach objętych tych dofinansowaniem będzie wykonanych szereg prac.

NFOŚiGW sfinansuje 100 proc kosztów przeprowadzenia tych remontów. Miasto pokryje natomiast koszty podatku VAT.

- Dofinansowania w takiej wysokości już praktycznie się nie spotyka. Dlatego cieszymy się, że udało się tak dobrze przygotować projekty, że zostały one zaakceptowane i w tych czterech budynkach rozpoczęły się prace. To naprawdę bardzo duży skok jakościowy dla tych szkół.

Z trwającego właśnie remontu cieszy się Walenty Szarek, dyrektor renomowanego Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

- Ten rok to kumulacja szczęścia w „Elektryku”. Kolejny rok z bardzo dobrymi wynikami dydaktycznymi (świetna matura, równie dobre egzaminy zawodowe i olimpiady) tym razem zbiegł się z kumulacją prac remontowo-inwestycyjnych – mówi Walenty Szarek. - Budynek szkolny wraz z salą gimnastyczną jest poddany termomodernizacji, na dachu zainstalowany został zestaw paneli fotowoltaicznych o mocy ponad 40 kilowatów, a całości nowej elewacji budynku dopełni nowoczesna, zewnętrzna winda.

Czytaj dalej - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu