Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
23/12/2020 - 14:20

Zawodniczka z dużymi sukcesami. Sportowe doświadczenia Klaudii Kowalskiej[WIDEO]

Karate to sport, z którym nie każdy jest w stanie sobie poradzić. Klaudia Kowalska, zawodniczka Nowosądeckiego Klubu Karate, jest w niej jednak prawdziwą mistrzynią. Swoimi doświadczeniami związanymi z uprawianiem tej dyscypliny podzieliła się w rozmowie z „Sądeczaninem”.

Klaudia Kowalska to zawodniczka Nowosądeckiego Klubu Karate. Treningi rozpoczęła w 2012 roku i od tamtej odnosi spore sukcesy. Zdobyła już wiele medali na różnych zawodach organizowanych w całej Polsce. Można zatem powiedzieć, że jest jedną z najlepszych zawodniczek karate w naszym kraju w swojej kategorii wiekowej.

Klaudia jak rozpoczęła się twoja przygoda z karate?

Miało to miejsce w 2012 r. Kiedy byłam mała, oglądałam z mamą filmy związane ze sztukami walki np. "Karate Kid", "Strażnik Teksasu" czy "Wejście Smoka". Najbardziej zafascynowało mnie to jak oni walczyli. Postanowiłam zatem sama spróbować treningów sztuk walki. Mama zaprowadziła mnie wtedy do klubu Andrzeja Krawontki i tak rozpoczęła się moja przygoda z tym sportem.

Co najbardziej cię w nim zafascynowało?

W karate fascynuje mnie to, że aby osiągnąć jakiś sukces trzeba dużo trenować. Nic nie przychodzi łatwo. Uczy mnie to również samodyscypliny, dążenia do celu, determinacji. Lubię też nawiązywać nowe znajomości podczas zawodów.

Zobacz także: Kryniczanie Marlon Wróbel i Jakub Wilk w hokejowej kadrze narodowej

Traktujesz karate również jako kurs samoobrony?

Tak. Potrafiłabym obronić siebie i innych. Co prawda nie powinnam stosować technik karate poza Dojo, ale jeśli byłaby taka potrzeba to pewnie bym ich użyła.

Więcej na temat przygody Klaudii Kowalskiej z karate w materiale filmowym. (MP), wideo: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu