Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
25/02/2023 - 18:30

Baba z gór poleca najlepsze miejscówki na weekendowy wypad na Sądecczyźnie [WIDEO]

Nie chcesz spędzić kolejnego nudnego weekendu w domu, ale nie wiesz, które miejsce na Sądecczyźnie będzie najlepsze do odwiedzenia? Zapytaliśmy Babę z gór o jej propozycje dla spragnionych aktywnego wypoczynku sądeczan.

- Istnieje taka poglądowa opinia, która mówi, że zima to nie jest sezon turystyczny. Pozwólcie państwo, że się z tym nie zgodzę – mówi Baba z gór, czyli Zuzanna Długosz, przewodniczka lokalna, animatorka czasu wolnego i przede wszystkim – wielka miłośniczka Sądecczyzny.

- Oczywiście, trzeba brać pod rozwagę warunki atmosferyczne i bez dwóch zdań nie możemy planować wielogodzinnej wędrówki w momencie kiedy zalega śnieg, jest bardzo zimno i kiedy dzień jest bardzo krótki – precyzuje rozmówczyni „Sądeczanina”.

Na co zwrócić uwagę planując zimą piesze wędrówki w naszym regionie?

- Mam taką prostą polecajkę. Otóż zimą sama bardzo często wybieram tak zwane trasy dla dzieci. Dlaczego? Dlatego, że to są właśnie takie trasy trzy-, czterogodzinne „brutto”, czyli z przerwami. To jest trasa typowo dla rodzin z dziećmi. To żadna ujma na honorze, że właśnie szukając inspiracji, szukając takich tras kieruję się takim kryterium – dodaje Baba z gór.

Jakie konkretnie trasy wskazuje przewodniczka? Warto odwiedzić m.in. Smoczą Jamę nad Żegiestowem, Leśne Molo w Starym Sączu, Górę Krzyżową, Przełęcz Krzyżową czy Drabiakówkę w Krynicy-Zdroju. Więcej wskazówek odnośnie tych tras znajdziecie w materiale wideo.

W rozmowie z „Sądeczaninem” Zuzanna Długosz, uczestniczka 5. Sądeckich Targów Książki w Krynicy-Zdroju, wskazuje także najlepsze trasy samochodowe i miejskie w naszym regionie. Koniecznie posłuchajcie do końca. ([email protected], fot. SKS)Dziękujemy za przesłanie błędu