Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
24/09/2020 - 13:05

#ZTwoichPodatków. Akcja Ministerstwa Finansów wymknęła się spod kontroli

Ministerstwo Finansów ogłosiło konkurs #ZTwoichPodatków, w którym zachęca obywateli do nagrywania filmików o miejscach, które powstały z naszych wspólnych środków. Coś poszło jednak nie tak. Internauci szybko zaczęli wykorzystywać hasztag do wytykania błędów obecnego rządu.

#ZTwoichPodatków, źródło podatki.gov.pl

Konkurs #ZTwoichPodatków został ogłoszony przez Ministerstwo Finansów zaledwie kilka dni temu, a hasztag już zdążył zawładnąć mediami społecznościowymi. Co trzeba zrobić, żeby zgarnąć nagrodę? Nagrać krótki filmik o miejscu, które zostało sfinansowane z podatków i oznaczyć je odpowiednim hasztagiem. Autorzy najbardziej kreatywnych prac mogą liczyć na nagrody. Za pierwsze miejsce nagroda wynosi 6 tysięcy złotych. Ministerstwo Finansów nagrodzi 10 najlepszych prac.

Nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem. W akcję włączyli się członkowie opozycji, którzy wykorzystują hasztag do wskazywania największych - ich zdaniem - afer obecnej władzy. 70 milionów Jacka Sasina na wybory, które się nie odbyły, 2 miliardy złotych dla TVP czy finansowanie działalności ojca Rydzyka – to tylko niektóre sprawy.

W akcję #ZTwoichPodatków zaangażowali się politycy Konfederacji. Zaczął Sławomir Mentzen, który liczy na to, że swoim materiałem zdobędzie główną nagrodę od ministerstwa.

Internauci wspominają również o absurdach, z którymi spotykamy się na co dzień. W swoich postach pokazują różne nietrafione inwestycje, sfinansowane z naszych podatków. Do tego wskazują jeszcze dziedziny, w których pieniądze są koniecznie potrzebne, ale nic nie zmienia się od lat.

A które inwestycje powinny znaleźć się na sądeckiej, "antyliście" #ZTwoichPodatków? Wpiszcie swoje propozycje w komentarzach. (PS) Fot. podatki.gov.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)