Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
21/09/2023 - 13:10

Wycofują ze sklepów niebezpieczny produkt. Uwaga! Możesz mieć to w domu

I znowu niebezpieczny produkt musi zostać wycofany ze sklepów. W ostatnich miesiącach mieliśmy już wiele takich sytuacji. Tym razem mowa o kosmetyku. Być może również macie go w domu.

Ostrzeżenie Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Kolejny raz Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał ostrzeżenie. W przeszłości już wielokrotnie różnego rodzaju produkty były wycofywane ze sklepów. Przypomnijmy, że nie tak dawno niebezpieczne bakterie zostały wykryte w jednej z partii tatara wołowego.

Tym razem GIS ostrzega przed kredami do włosów z tatuażami. Produkt zostaje wycofany ze sklepów Pepco ze względu na zawartość niedozwolonych do stosowania barwników. Jeśli zatem go macie, koniecznie się pozbądźcie. Zwrotu można dokonać w dowolnym ze sklepów Pepco. Co ważne, nie jest wymagany paragon.

Kreda do włosów z tatuażami wycofana z Pepco

- W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt jest niezgodny z wymaganiami europejskiego rozporządzenia (WE) nr 1223/2009 w sprawie produktów kosmetycznych - czytamy na stronie Pepco.

Po oddaniu produktu do sklepu, zostaną nam zwrócone pieniądze, które wydaliśmy na jego zakup. Kreda jest oznaczona symbolem PLU 340688. Sprawdźcie czy nie macie jej u siebie. ([email protected], fot.: Główny Inspektorat Sanitarny, ccipeggy/ Pixabay - ikona)Dziękujemy za przesłanie błędu