Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
02/04/2022 - 15:15

W Nowym Sączu zawyły syreny alarmowe. Zgodnie z zapowiedziami [WIDEO]

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Ludomira Handzla o godzinie 14 w Nowym Sączu zawyły syreny alarmowe. Oczywiście wszystko w ramach testów. Świadomi tego mieszkańcy zachowali całkowity spokój.

Wojna, która toczy się w Ukrainie sprawiła, że coraz więcej myślimy również o naszym bezpieczeństwie. W ostatnim czasie w sposób szczególny testowane są różne elementy, które mają nam je zapewnić. Mogliśmy się o tym przekonać również w sobotę w Nowym Sączu.

Jak zapowiedział kilka dni temu prezydent Ludomir Handzel, 2 kwietnia o godzinie 14 uruchomione miały zostać na terenie miasta syreny alarmowe. W specjalnym poście na Facebooku wzywał do zachowania spokoju, podkreślając, że są to tylko ćwiczenia.

I rzeczywiście, punktualnie o 14 po sądeckim rynku rozniósł się sygnał alarmu. Na początku wybrzmiały sygnały krótkie, a tuż po nich jeden ciągły 3-minutowy. Mieszkańcy świadomi, że jest to tylko próba nie panikowali, zachowując pełen spokój. 

Wydaje się, że wszystko zadziałało zgodnie z planem. Jak brzmiały syreny na sądeckim rynku? Dowiecie się tego z materiału filmowego. ([email protected], fot.: MP, wideo: MP)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu