Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
08/11/2021 - 17:10

Szachy: nauczyciele trzeci raz zagrali z nauczycielami

W sobotę 6 listopada 2021r. odbył się już trzeci rodzinny turniej szachowy dla nauczycieli i ich rodzin. Wzięło w nim udział 23 uczestników, nauczycieli, wychowawców i ich najbliższych, z terenu miasta i powiatu nowosądeckiego.

Turniej szachowy rozegrany został systemem szwajcarskim w 7 rund. Tempo gry - 10 minut na partię dla każdego zawodnika. Rozgrywki odbyły się w ostatni weekend, w dwóch  kategoriach wiekowych. Pierwsza - juniorzy, dzieci i młodzież do lat 16, druga - dorośli powyżej 16 lat.

Niekwestionowanym mistrzem turnieju w kategorii dorośli został Piotr Widła (Stary Sącz) z tytułem sportowym kandydata na mistrza. Drugie miejsce zajął Łukasz Hopek (Nowy Sącz), trzecie Witold Majerski (Łącko). W kategorii juniorów najlepszym szachistą okazał się Paweł Wiktor (Nawojowa), drugie miejsce  zajął Karol Antkiewicz (Lisia Góra), trzecie - Kacper Pulit (Nowy Sącz). Najmłodszym uczestnikiem turnieju szachowego był 7-letni Jan Majerski ze Szkoły Podstawowej  w Kadczy.

Gospodarzem turnieju był Andrzej Kasprzyk Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Nowym Sączu oraz Ognisko ZNP. Sędzią głównym turnieju zgodził się zostać sędzia zawodowy Stanisław Gamoń. Zwycięzcy  i uczestnicy otrzymali dyplomy, puchary, medale i nagrody rzeczowe. (opr. red.)

Szachy na Sądecczyźnie wciąż popularne!

Gospodarzem turnieju szachowego był Andrzej Kasprzyk, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Nowym Sączu oraz Ognisko ZNP. Fot. SOS-W