Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
17/06/2013 - 15:59

Strażacy z OSP Mochnaczka Niżna najlepsi

Pierwsze miejsce, zarówno w kategorii druhów, jak i druhen, zajęli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mochnaczce Niżnej na ostatnich Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Tyliczu 15 czerwca. W przyszłym tygodniu będą walczyć o zwycięstwo w zawodach powiatowych.
Zawody Sportowo-Pożarnicze organizowane były dla jednostek OSP z gmin Krynica-Zdrój, Łabowa i Muszyna. Dzielą się na sztafetę i tzw. „bojówkę”. W kategorii druhów najlepsi okazali się strażacy z OSP Mochnaczka Niżna, za nimi uplasowała się jednostka OSP z Piorunka i na trzecim miejscu – z Tylicza. W kategorii druhen brały udział tylko dwa zastępy, zwyciężyła jednostka OSP z Mochnaczki Niżnej, za nią OSP Czyrna.
Tradycją już jest, że zwycięzcy zawodów uroczyście przejeżdżają przez wieś wozem strażackim, obwieszczając wszystkim swój sukces. Tak było i tym razem, przy czym świętowano sukces podwójny.
W przyszłym jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Mochnaczki Niżnej walczyć będzie o zwycięstwo w zawodach powiatowych.
Opr. KID
Fot. OSP Mochnaczka Niżna


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)