Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
07/05/2024 - 13:10

Rok w Nowym Sączu i ruszył w świat! Mateusz Borek bawi się życiem [ZDJĘCIA]

Podróże, spotkania z gwiazdami, komentowanie spotkań reprezentacji Polski… W życiu Mateusza Borka cały czas dzieje się bardzo dużo. Znany dziennikarz był w przeszłości związany również z Nowym Sączem. Zanim ruszył w świat, studiował w naszym mieście.

Kariera Mateusza Borka

Mateusz Borek to zdecydowanie jeden z najlepiej rozpoznawanych dziennikarzy w naszym kraju. Kojarzą go przede wszystkim fani piłki nożnej i sportów walki. Możemy go usłyszeć m.in. kiedy komentuje mecze reprezentacji Polski.

Obecnie związany jest z TVP Sport i Viaplay. W przeszłości pracował również w Polsacie. Jego głos nierozerwalnie kojarzy się chociażby z sukcesami naszej kadry podczas EURO 2016. Relacjonował wówczas spotkania podopiecznych trenera Adama Nawałki.

W trwającym sezonie komentował mecze polskich zespołów w europejskich pucharach czy rozgrywki Bundesligi. Borek współtworzy też popularny na YouTube Kanał Sportowy. W przeszłości został nagrodzony m.in. telekamerą w kategorii “komentator sportowy”.

Mateusz Borek i Nowy Sącz

Mateusz Borek, choć pochodzi z Dębicy, to był związany również z Nowym Sączem. Przez rok studiował w naszym mieście, uczęszczając do Wyższej Szkoły Biznesu. Ostatecznie wybrał jednak dziennikarstwo i przeniósł się do Warszawy.

Prywatnie jest mężem o 10 lat młodszej Joanny. Ma syna Jakuba. Przyjaźni się także z innych znanym sądeczaninem, byłym piłkarzem - Piotrem Świerczewskim. 

Komentator jest aktywny w mediach społecznościowych. Na Instagramie zamieszcza zdjęcia z podróży (m.in. do Tajlandii) czy stanowisk komentatorskich w różnych częściach świata. Nie brakuje oczywiście również fotografii z rodziną, jak i gwiazdami sportu. Jego profil śledzi 291 tys. osób. ([email protected], fot.: Fryta 73, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons, mati_borek/ Instagram)

Aby zobaczyć zdjęcia Mateusza Borka przejdź na następną stronę

StronyDziękujemy za przesłanie błędu