Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
15/03/2023 - 18:00

Powroźnik i Żegiestów, z zapierającymi dech widokami Tatr to raj dla fotografów

Niedziela zachwycała nadzwyczajną przejrzystością powietrza. Dzięki temu fotografom udało się uchwycić zapierające dech w piersi widoki Tatr Słowackich, górujących nad Powroźnikiem, Żegiestowem czy Muszyną.

W sobotę padał deszcz ze śniegiem, góry całkowicie zasłonięte były mgłą. Jednak już w niedzielę (12 marca) wypogodziło się i powróciło słońce. Marcowy dzień zachwycał nadzwyczajną przejrzystością powietrza. 

Dzięki temu fotografom udało się uchwycić takie niezwykłe widoki Tatr Słowackich, górujących nad Powroźnikiem, Żegiestowem i Muszyną. 

Ośnieżone góry doskonale wkomponowują się w górskie pejzaże, stanowią zwieńczenie widnokręgu. Na fotografii widać Powrożnik, oddalony w linii prostej o około sto kilometrów od Tatr Słowackich, które wydają się być na wyciągnięcie ręki.  

Fantastyczny widok Tatr Słowackich, w pogodne dni można zaobserwować też z Żegiestowa. W oddali widoczna jest również słowacka miejscowość Sulin, a nieco bliżej na planie, wijąca się wstęga rzeki Poprad. (MK) fot. (MK). Dziękujemy za przesłanie błędu