Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
06/05/2019 - 11:20

Piwniczna-Zdrój: harmonogram zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Są ograniczenia

Jest już harmonogram wiosennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych dla sołectw z terenu gminy Piwniczna-Zdrój. Jednak gmina wprowadziła pewne obostrzenia jeśli chodzi o sam rodzaj odpadów. Jakie?

Wszystkie odpady powinny być wystawione najpóźniej do godziny 7. w dniu zbiórki, ale odbiorowi nie będzie podlegać sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz opony. Ze zbiórki wykluczone są również odpady remontowo – budowlane typu stolarka okienna, sedesy, umywalki, wanny itp.
Dlaczego? Bo zgodnie z przyjętymi przez samorząd zasadami podobne śmieci powinny zostać odstawione przez mieszkańców do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który mieści się przy Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Krakowskiej 26 a otwarty jest w czwartki i w piątki w godzinach od 8. do 14.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: zużyjesz opony? Tylko dwie możesz legalnie wyrzucić

Teraz przejdźmy do terminów. Zbiórka rozpocznie się 13 maja (poniedziałek) a zakończy 5 czerwca (środa). Szczegóły w tabeli poniżej.

Jednocześnie ci mieszkańcy, którzy chcą skorzystać ze zbiórki a mieszkają w trudno dostępnych, górskich terenach czyli w najwyżej położonej części Łomnicy, Kokoszki oraz w przysiółkach Błankowa, Zaczerczyk, Podbukowiec, Trześniowy Groń proszeni są o kontakt telefoniczny z MZGIK, gdzie zapotrzebowanie na usługę można złożyć do 31 maja.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu