Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
09/01/2020 - 14:05

Nowość w przepisach ruchu drogowego. Zielone tablice rejestracyjne

Od pierwszego stycznia 2020 nowo rejestrowane samochody elektryczne bądź wodorowe otrzymują tablice rejestracyjne w kolorze zielonym. Wiążą się z tym przywileje.

Dotychczas pojazdy takie oznaczane były specjalną naklejką, jednak w wielu przypadkach była ona słabo widoczna, co niejednokrotnie rodziło zamieszanie podczas użytkowników ruchu. Teraz posiadacze samochodów napędzanych elektrycznie bądź wodorem mają być lepiej widoczni. Tablice rejestracyjne tych aut będą w kolorze zielonym, na którym umieszczone są czarne litery oraz cyfry. Otrzymywać je będą auta rejestrowane od 1 stycznia 2020.

Co zyskują posiadacze takich samochodów? Mogą oni poruszać się po buspasach, a także wjeżdżać do specjalnie wydzielonych stref w centrach miast, gdzie pozostałe pojazdy nie mają wstępu.

Posiadacze takich aut zgłaszający się po nowe tablice zachowują swój numer, jak również dowód rejestracyjny. Zmianie ulega natomiast kolorystyka naklejek legalizacyjnych, gdyż auta elektryczne będą posiadać na nich czerwoną obwódkę, a wodorowe ramkę w kolorze żółtym.

([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)