Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
29/12/2022 - 12:50

Mają superszopkę w Nowym Sączu! Są tu kucyki, króliki, pawie, a nawet alpaki [ZDJĘCIA]

Wyjątkową, żywą szopkę można odwiedzić przy kościele parafialnym w Biegonicach. Na dzieci czekają tu małe i duże zwierzęta gospodarskie. Są też alpaki!

Kolejną niepowtarzalną żywą szopkę na Sądecczyźnie można znaleźć przy parafii świętego Wawrzyńca w Nowym Sączu. Szopkę w Biegonicach znajdziecie w budynkach gospodarczych przy plebani.

Wspomniana szopka jest czynna w godzinach 8:00 – 19:00. Będzie można ją oglądać aż do uroczystości Trzech Króli, 6 stycznia. To świetna atrakcja dla najmłodszych sądeczan, ale i dorośli będą pod wrażeniem tego miejsca.

Zobacz również szopkę ze zwierzętami w Obidzy: Ta sądecka żywa szopka jest prawdziwym hitem w te święta [ZDJĘCIA]

W żywej szopce w Biegonicach można spotkać kury, koguty, indyki, perliczki, gęsi i pawie. Tuż obok, w dużej zagrodzie zobaczymy owce i kózki. W Biegonicach na najmłodszych czekają też króliki, papużki i gołębie. W tradycyjnej szopce nie mogło zabraknąć figur Jezusa i Świętej Rodziny.

Przy parafii świętego Wawrzyńca w Nowym Sączu w zewnętrznej zagrodzie dzieci mogą zobaczyć kucyki i osiołka. Najmłodsi ucieszą się też spotkaniem z alpakami. Szopka w Biegonicach cieszy się sporą popularnością – z pewnością warto zabrać tu pociechy.

Organizacją żywej szopki przy parafii świętego Wawrzyńca w Nowym Sączu zająć się ksiądz Bogusław Tokarz wraz z parafianami. Nic dziwnego, że Biegonice doczekały się własnej szopki, wszak ksiądz Tokarz wcześniej posługiwał w Niskowej gdzie takie bożonarodzeniowe atrakcje są już tradycją.

Zwiedzanie żywej szopki w Nowym Sączu jest darmowe. Chętni mogą złożyć ofiarę na utrzymanie zagrody. Po mieście krążą już pogłoski, że w kolejnym roku ksiądz Tokarz z parafianami przygotuje jeszcze więcej atrakcji z egzotycznymi zwierzętami w roli głównej… 

Przypominamy, że możecie przesyłać do naszej redakcji zdjęcia waszych tradycyjnych bożonarodzeniowych szopek (przygotowanych w domach czy przez parafie). Wszystkie szopki zaprezentujemy na łamach naszego portalu. Zdjęcia wysyłajcie na adres [email protected] lub [email protected]. (SKS)

W Biegonicach mają żywą szopkę. Super atrakcja dla najmłodszych
Dzieci mogą tu zobaczyć m.in. kucyki, osiołka, alpaki, kózki, owce, króliczki, gołębie, kury, papugi i pawie. Żywa szopka w Biegonicach będzie otwarta dla zwiedzających do 6 stycznia. (Fot. SKS)


Dziękujemy za przesłanie błędu