Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
24/05/2024 - 13:05

Kwiatowy Księżyc już dziś na niebie! Zobacz, co to oznacza

Dzisiaj czeka nas wyjątkowy wieczór i noc. I to nie tylko dlatego, że zaczyna się weekend. Na niebie zobaczymy pełnię Księżyca. Co więcej, będzie to tzw. Kwiatowy Księżyc - jest to nazwa na majową pełnię. Księżyc dzisiejszej nocy będzie wydawał się znacznie większy niż podczas innych pór roku!

Pełnia księżyca w maju - dlaczego jest ważna?

Majowa pełnia Księżyca ma potencjał wywierania ogromnego wpływu na nasze życie, samopoczucie, emocje i nastrój. Dla wielu ludzi czas pełni symbolizuje moment do dokonywania zmian oraz podejmowania istotnych decyzji. Pełnia Kwiatowego Księżyca w maju przynosi ze sobą nowy początek i pobudza ukrytą energię.

Pełnia może wywrzeć znaczący wpływ na nasze emocje, zdrowie psychiczne, relacje międzyludzkie i podejmuje bezpośrednią interakcję z naszą podświadomością. To czas, gdy możemy uwolnić się od zbędnych lub szkodliwych bagaży poprzez medytację, refleksję lub praktyki duchowe. Pełnia Księżyca stwarza możliwość odpuszczenia.

Wpływ Księżyca jest różny dla różnych osób, niektórzy mogą być bardziej wrażliwi na jego działanie niż inni. W okresie pełni niektórzy mogą doświadczać niepokoju i problemów ze snem. Efekty pełni Kwiatowego Księżyca będą odczuwalne głównie pomiędzy 22 a 26 maja, choć niektórzy mogą czuć ten wpływ przez nieco dłuższy czas.

Skąd nazwa Kwiatowy Księżyc? 

Nazwa ta ma swoje korzenie w wierzeniach rdzennych Amerykanów i odnosi się do kwitnących w tym czasie kwiatów. Inne nazwy, którymi określa się to zjawisko, to Mleczna Pełnia lub Kukurydziana Pełnia. Warto nie tylko obserwować go, ale potraktować jako impuls do zmian na lepsze siebie samego i swojego życia. 

Księżyc pełnię osiągnął dokładnie o godzinie 15.32 w czwartek 23 maja. Również warto obserwować go dzisiejszego wieczoru, gdy będzie sprawiał wrażenie naprawdę dużego i okrągłego. 

Poniżej znajdziesz kalendarz pełni księżyca na najbliższe miesiące:

  • 22 czerwca, godzina 3:10   
  • 21 lipca, godzina 12:19   
  • 19 sierpnia, godzina 20:28   
  • 18 września, godzina 4:36   
  • 17 października, godzina 13:27   
  • 15 listopada, godzina 22:29   
  • 15 grudnia, godzina 10:02


([email protected])
źródło: tvp.pl/ pomorska.pl/ tuwroclaw.com/ fot. archiwum Sądeczanin, Paweł Motyka







Dziękujemy za przesłanie błędu