Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
16/03/2023 - 08:00

Krynica: pozbądź się starych, wielkogabarytowych gratów

Stare, zbędne rzeczy zajmują miejsce w twoim domu? Chcesz się pozbyć odpadów wielkogabarytowych? Jeszcze tylko do końca marca mieszkańcy miasta i gminy Krynica mogą zgłaszać ich kwietniowy odbiór ze swojej posesji.

Zbędne, stare rzeczy zajmują miejsce w twoim domu? Chcesz się pozbyć odpadów wielkogabarytowych? Jeszcze tylko do końca marca możesz zgłosić zapotrzebowanie na ich kwietniowy odbiór z terenu miasta i gminy Krynica.

Termin odbioru śmieci z posesji należy wcześniej uzgodnić telefonicznie z koordynatorem MPGK, tel: 184441203 lub 693323487. W przypadku zabudowy wielorodzinnej zgłosić go może właściciel lokalu, administrator lub zarządca budynku. O dokładnym terminie odbioru odpadów zostaniesz poinformowany z tygodniowym wyprzedzeniem.

Planowane terminy odbioru odpadów wielkogabarytowych: Krynica 15 kwietnia, sołectwa 25 kwietnia. Jednak śmieci można wystawić dopiero po uzgodnieniu z koordynatorem MPGK. Ważne jest, aby przed odbiorem wypełnić druk, który można pobrać tutaj: http://www.mpgk-krynica.pl/.../zaklad-gospodarki-odpadami...

Druga, wiosenna zbiórka planowana jest w maju, więc zgłoszenia będą przyjmowane do końca kwietnia.

Odpady wielkogabarytowe to przedmioty, które rozmiarami lub wagą nie mieszczą się do pojemników na śmieci. Są to stare meble (szafy, komody, fotele, tapczany, łóżka, stoły, krzesła), ramy okienne i drzwi, dywany i wykładziny, materace, kołdry i poduszki, wózki dziecięce, suszarki na pranie, deski do prasowania, rowery, narty i duże zabawki.

Czym nie są odpady wielkogabarytowe? Do odpadów wielkogabarytowych nie zalicza się odpadów budowlanych, rozbiórkowych i sanitarnych oraz części samochodowych.(MK) fot. ilustracyjne, fot. FB Iwona Grzebyk-Dulak. 

 Dziękujemy za przesłanie błędu