Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
07/12/2023 - 07:15

Justyna Kowalczyk po prostu nie dała rady. Zalała się łzami

Górskie wędrówki, narty, radość życia i gorąca miłość… łączyło ich wszystko, więc prawie się nie rozstawali. Rozdzieliła ich śmierć. Mija blisko siedem miesięcy od tragedii w Szwajcarii, gdzie lawina zabiła Kacpra Tekielego, męża Justyny Kowalczyk. Pochodząca z Kasiny Wielkiej słynna sportsmenka nie daje się rozpaczy, jednak ostatnio emocje wzięły górę.

Justyna Kowalczyk nie daje się rozpaczy

Będziemy żyć tak, jak Kacper nas nauczył. Nauczył nas, że trzeba żyć, bo życie jest za krótkie, żeby się przejmować pierdołami. Będziemy zdobywać góry – taką obietnicę w mowie pogrzebowej złożyła tragicznie zmarłemu mężowi Justyna Kowalczyk. Obietnicy dotrzymuje i razem z synkiem, kiedy to tylko możliwe, wyrusza na szlak. Maluch  skończył już dwa lata. 

Czytaj też Co jest z nim nie tak? Na gwałt wycofują z aptek lek przeciwbólowy  

Utytułowana sportsmenka niedawno była gościem dorocznego Krakowskiego Festiwalu Górskiego, podczas którego nie zabrakło wspomnień o Kacprze Tekielim. W  spotkaniu z publicznością, poza Justyną Kowalczyk, uczestniczyli Piotr Turkot, Andrzej Bargiel, Maciej Ciesielski, Piotr Sułowski i  Janusz Gołąb.

Czytaj też Katarzyna Zielińska nieprzytomnie zakochana. Jej serce skradł przystojniak ze Starego Sącza [WIDEO][ZDJĘCIA]

Tym razem emocję wzięły górę

Historie, które opowiadali wzruszyły wdowę po zmarłym alpiniście. Justyna Kowalczyk  po prostu się rozpłakała. Były też jednak chwile pogodnych, pełnych uśmiechu wspomnień o zmarłym mężu.

Mija blisko siedem  miesięcy od tragedii w Szwajcarii

Przypomnijmy, że na początku maja małżonkowie pojechali z synkiem w Alpy. Mąż Justyny Kowalczyk, którego pasją była górska wspinaczka, spełniał swoje wielkie marzenie. Chciał zdobyć wszystkie osiemdziesiąt dwa czterotysięczniki. Swoją drogę do spełnienia marzenia dopiero zaczynał. Skończyło się tragedią podczas zejścia ze szwajcarskiego szczytu Jungfrau. Zabiła go lawina.

Czytaj też Nie było go kilka miesięcy. Teraz znowu zaatakował w Nowym Sączu. Budzi grozę

Kacper Tekieli i Justyna Kowalczyk byli małżeństwem niespełna trzy lata. ([email protected]) fot. Piotr Drabik from Poland, CC BY 2.0, via Wikimedia CommonsDziękujemy za przesłanie błędu