Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
04/01/2021 - 07:15

Jak to jest z tą naszą lokalną miłością. Policzyli śluby, rozwody i noworodki

Ile było ślubów a ile rozwodów? Jak dużo dzieci przyszło na świat? Czy miasto rośnie w siłę? Te i inne dane dotyczące minionego 2020 roku już policzył Urząd Stanu Cywilnego w Limanowej. Jak się żyje w sercu Beskidu Wyspowego?

Za nami rok 2020, ruszyła więc statystyczna machina. Wszędzie wszyscy wszystko liczą. Tak też jest w Limanowej, gdzie minionych dwanaście miesięcy podsumował już Urząd Stanu Cywilnego.

Jak w liczbach wyglądają blaski i cienie miłości urokliwego miasta Beskidu Wyspowego?

- W minionym roku na ślubnym kobiercu stanęły sto cztery pary. Zawarto siedemdziesiąt cztery małżeństwa konkordatowe i trzydzieści cywilnych – informuje urząd i dodaje, że do tej liczby dochodzi dziewięć ślubów zawartych za granicą i transkrybowanych do polskich rejestrów stanu cywilnego. - Niektóre związki nie przetrwały. Dwadzieścia par otrzymało rozwód.

Czytaj też Miłość jej służy. Nasza Justyna Kowalczyk jest wreszcie szczęśliwa [ZDJĘCIA]

Jak było z narodzinami w Limanowej? Na świat przyszło sto pięćdziesięcioro dziewięcioro   dzieci.

Jakie imiona najczęściej wybierali dla swoich pociech rodzice? Wśród imion żeńskich królują Julia, Emilia, Maja, Wiktoria, Maria, Lena, Aleksandra, Magdalena, Anna i Zofia.
Najpopularniejsze imiona nadawane chłopcom to Antoni, Jakub, Kacper, Jan, Michał, Szymon, Franciszek, Tymon, Wojciech i Marcel.

Niektórzy rodzice stawiają na oryginalność. Najbardziej nietypowe imiona jakie pojawiły się w rejestrach limanowej w 2020 roku to Jędrzej, Leo, Łukasz, Konstanty, Edward, Kazimierz, Miron, Nataniel, Mieczysław i  Kornel, dla dziewczynek,  Alisa, Lila, Ida, Tamara, Kalina, Aurelia, Lea, Nicola, Sabina i Jowita.

Czytaj też Dziesięć topowych imion w Polsce dla dziewczynek i chłopców. Jest nowy ranking

Czy Limanowa rośnie w siłę? Wszystko zależy od dodatniego przyrostu naturalnego. Na minionych dwunastu miesiącach swoje piętno odcisnęła epidemia koronawirusa. Niestety, odnotowano więcej zgonów niż urodzin. Zmarło sto siedemdziesiąt jeden osób.  

W ostatnim dniu grudnia 2020 roku Limanowa liczyła czternaście tysięcy siedmiuset trzydziestu ośmiu mieszkańców. Górą są kobiety. Jest ich siedem tysięcy pięćset piętnaście, mężczyzn jest siedem tysięcy dwustu dwudziestu trzech.(jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. KSDziękujemy za przesłanie błędu