Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
12/12/2012 - 15:11

Gry planszowe kontra online. Zajęcia w bibliotece pedagogicznej

Ponad 50 uczniów pierwszej i drugiej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu kilka godzin grało w gry planszowe.
- Pomysł na zorganizowanie tego typu zajęć edukacyjnych podsunęła mi moja żona. Najpierw przetestowaliśmy go we własnym domu. Z dziećmi zaczęliśmy grać w gry planszowe. W ten sposób odciągnęliśmy je od gier komputerowych online pełnych wulgaryzmów i przemocy – mówi Artur Franczak, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu.
W siedzibie biblioteki przy ul. Narutowicza spotyka się Nowosądeckie Stowarzyszenie Nauczycieli Nowatorów i na jednym z zebrań dyrektor Franczak opowiedział o pomyśle organizacji zajęć dla dzieci z grami edukacyjnymi. Idea spodobała się nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w nowym Sączu i tak doszło do pierwszego spotkania, które miało miejsce dzisiaj (12 grudnia).
- Rozmaite edukacyjne gry planszowe nieodpłatnie udostępnił nam właściciel sklepu Hobbit w Nowym Sączu. Dzięki niemu mogliśmy przekonać dzieci, że gry planszowe mogą być równie ciekawe jak te komputerowe – zaznacza Franczak. - Staraliśmy się pokazać, że gra planszowa to także doskonała okazja do budowania więzi rodzinnych i motywacja do wspólnego spędzania czasu – dodaje.
Uczniowie SP Nr 2 w siedzibie biblioteki spędzili kilka godzin. Do swojej dyspozycji mieli kilka popularnych pozycji, m.in.: „DiXit Odyssey”, grę „Karty na Stół” oraz historyczną „Vasco da Gama”. Jak zapewnił nas dyrektor placówki dzieciom zajęcia bardzo się podobały i nie chciały kończyć zabawy.
- Nie ukrywam, że to spotkanie było też okazją do zapoznania się uczniów z naszą biblioteką. Mogli zobaczyć, że tutaj przychodzi się nie tylko po książkę, ale można w różny sposób spędzić czas – przyznaje Franczak.
Zajęcia z grami edukacyjnymi tak się spodobały uczniom, że dyrektor biblioteki planuje organizację cyklicznych spotkań.

(ALF)
Fot. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu






Dziękujemy za przesłanie błędu