Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
10/02/2020 - 11:50

Chcesz wysterylizować zwierzaka? Gmina Podegrodzie dopłaci do zabiegu

Jeśli jesteś mieszkańcem gminy, masz czworonoga i zdecydujesz się na jego sterylizację, to Urząd Gminy w Podegrodziu pokryje 50 procent kosztów zabiegu. Ale uwaga, są pewne warunki do spełnienia.

Chcesz wysterylizować zwierzaka? Gmina Podegrodzie dopłaca do takich zabiegów

W 2020 roku, w ramach realizacji programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz o zapobieganiu bezdomności zwierząt, mieszkańcy gminy Podegrodzie mogą skorzystać z dofinansowania do kosztów kastracji/sterylizacji swoich psów i kotów. Gmina pokrywa aż 50 procent ceny operacji, ale zabiegi można przeprowadzić jedynie w przychodni, z którą gmina ma podpisaną umowę o współpracy, czyli przychodnią OPTIMUM prowadzoną przez weterynarza Pawła Szłapkę przy ul. Krakowskiej 74 w Nowym Sączu.

Zobacz też: Są aż 2 miliony na siedzibę dla podegrodzkich seniorów

Przy czym opłaty są zależne od wielkości, płci i rodzaju zwierzaka i wynikają z cennika, który jest załącznikiem do wspomnianej umowy. I tak za sterylizację suczki o wadze do 35 kg właściciel będzie musiał wyłożyć ze swojej kieszeni 125 zł zamiast 250 zł, za sterylizację suczki o wadze ponad 35 kg – 165 zł zamiast 330 zł.
Za kastrację psa o wadze do 35 kg – 80 zł zamiast 160 zł, za ten sam zabieg u psa o masie wyższej niż 35 kg – 110 zł zamiast 220 zł.
Natomiast sterylizacja kotki kosztować będzie podegrodzianina kosztować będzie 55 zł zamiast 110, a kastracja kota 30 zł zamiast 60.

Jak skorzystać z dopłat oferowanych przez gminę? Wystarczy udać się z pupilem do lecznicy, podać swoje dane – weterynarz od ręki zweryfikuje w Urzędzie Gminy, czy jesteśmy mieszkańcami podegrodzkiego samorządu – a po wykonaniu zabiegu złożyć oświadczenie, że skorzystaliśmy z dopłaty. Oświadczenia stanowią podstawę do tego, by lecznica wystawiła gminie fakturę i otrzymała wyrównanie za wykonany zabieg. System ten opracowany został po to, by mieszkańcy nie musieli w celu dokonania jakichkolwiek formalności odwiedzać wspomnianego Urzędu Gminy. Na wykonanie zabiegu można umówić się dzwoniąc bezpośrednio do lecznicy na numer tel. 18 443 07 07 lub 508 008 678.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info

Dziękujemy za przesłanie błędu