Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
29/01/2024 - 11:05

6 tysięcy złotych dla Wikusi Bardej podczas International Cooking Day w WSB-NLU

Celem tegorocznej, 19. już edycji International Cooking Day, była zbiórka pieniędzy dla 11-miesięcznej Wikusi Bardej, walczącej z rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA) typu 0. Wsparcie i zaangażowanie lokalnych firm okazało się kluczowe dla osiągnięciu sukcesu.


Sukces XIX edycji International Cooking Day w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu! International Cooking Day to wydarzenie które odbyło się w minioną sobotę w WSB - NLU w Nowym Sączu, przyciągając tłumy, które miały okazję spróbować potraw z różnych zakątków świata.

Dostępne były stoiska reprezentujące kuchnie z Demokratycznej Republiki Konga, Japonii, Hiszpanii, Gruzji, Tatarstanu, Ukrainy, Uzbekistanu, Kazachstanu, Irlandii oraz Polski. Uczestnicy cieszyli się również słodkościami od Team Wikusia. Podczas wydarzenia udało się zebrać aż 6 tys. zł ! Jest to niemalże dwukrotność wyniku z zeszłorocznej edycji!


Wsparcie i zaangażowanie lokalnych instytucji stało się kluczowym wsparciem w osiągnięciu sukcesu. Restauracja NovoSądecka, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej oraz Zespół Szkół Nr 1 w Nowym Sączu aktywnie wsparły polskie stoiska.

Partnerzy wydarzenia zapewnili także profesjonalne warunki kuchenne, umożliwiając studentom przygotowanie potraw. Ta niezwykła inicjatywa jaką jest International Cooking Day nie tylko była kulinarną podróżą po świecie, ale przede wszystkim okazją do połączenia ludzi wokół szlachetnego celu.

Zaangażowanie społeczności akademickiej i lokalnej, serdeczność i dobra zabawa sprawiły, że XIX edycja International Cooking Day była nie tylko festiwalem smaków, ale również wyrazem solidarności i pomocy potrzebującym.


W trakcie wydarzenie miało miejsce również spotkanie Dziecięcego Uniwersytetu Pierwszego Wieku WSB-NLU, podczas którego Studenci mogli zaprezentować małym odkrywcom kulturę i różne ciekawostki dotyczące Państw, z których pochodzą. (Źródło i fot. WSB-NLU)

Podczas International Cooking Day w WSB-NLU były też słodkości od Team Wikusia
Specjałów kuchni z Demokratycznej Republiki Konga, Japonii, Hiszpanii, Gruzji, Tatarstanu, Ukrainy, Uzbekistanu, Kazachstanu, Irlandii oraz Polski można było posmakować podczas 19. International Cooking Day w WSB-NLU.


Dziękujemy za przesłanie błędu