Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
30/05/2022 - 10:55

Wypadek autobusu szkolnego w Roztoce. Są ranni. Dzieci jechały na wycieczkę

Fatalnie rozpoczął się tydzień na małopolskich drogach. W Roztoce koło Zakliczyna doszło do dramatycznego wypadku. Autobus szkolny, którym dzieci jechały na wycieczkę do Zakopanego, wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Niestety nie obyło się bez poszkodowanych. Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tarnowscy policjanci ustalają przyczyny wypadku, który dzisiaj rano około godziny siódmej trzydzieści, wydarzył się na drodze wojewódzkiej 975 w Roztoce koło Zakliczyna. Jest to bardzo ruchliwa trasa, łącząca Nowy Sącz z Wojniczem. Przez kilka godzin droga w tym miejscu była zablokowana, a w tej chwili ruch odbywa się wahadłowo. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Zobacz też Ale mieli pecha! Złamane drzewo spadło na samochód Ukraińców

Z ustaleń policjantów wynika, że autobusem podróżowało w sumie 27 osób, w tym 23 dzieci. Przejeżdżając przez Roztokę, kierowca autokaru nagle - z nieznanych na tę chwilę przyczyn - zjechał z drogi do rowu. Pojazd przewrócił się na bok.

Już po chwili w Roztoce zaroiło się od służb ratunkowych. Tuż obok miejsca wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitala trafił kierowca autobusu, opiekun i dziecko. Poszkodowani byli przytomni. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałym osobom nic poważnego się nie stało. Skończyło się jedynie na stłuczeniach.

Zobacz też Wyciągali z płonącego pojazdu 58-letnią kobietę. To wyglądało fatalnie [ZDJĘCIA]

Jak podaje Radio RMF24, wycieczka szkolna jechała z Rzeszowa do Zakopanego. ([email protected] Fot. Ratownicy Medyczni Pogotowie Ratunkowe)Dziękujemy za przesłanie błędu