Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
18/09/2023 - 16:25

On to wszystko trzymał w garażu! Nagle pojawili się u niego policjanci [ZDJĘCIA]

56-latek z Nowego Sącza wpadł w ogromne tarapaty. Po tym, jak policjanci przeszukali jego dwa garaże został zatrzymany. To, co znaleźli w środku potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia.

Policja zatrzymała mieszkańca Nowego Sącza

Policjanci wciąż zatrzymują przestępców przechowujących lub handlujących nielegalnymi substancjami. Wystarczy przypomnieć chociażby o sytuacji z czerwca, kiedy dwóch młodych sądeczan próbowało ukryć w przydomowym ogródku marihuanę. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Tym razem zatrzymany został 56-latek z naszego miasta. Na jego trop wpadli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Mundurowi przeszukali dwa garaże, które zajmował. To, co tam zobaczyli potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia.

- Funkcjonariusze znaleźli trzy duże worki jutowe z krajanką tytoniu o łącznej wadze 41 kilogramów, a także cztery kartonowe pudła, w których znajdowało się blisko 35,5 tys. sztuk papierosów. Zarówno krajanka, jak i papierosy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, ponieważ nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej - przekazuje Aneta Izworska z zespołu ds. komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jaka kara dla 56-latka z Nowego Sącza?

Dodajmy, że swoją działalnością właściciel nielegalnego towaru naraził Skarb Państwa na 70 tysięcy złotych straty. Teraz musi się oczywiście liczyć z konsekwencjami. Został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy. Za paserstwo akcyzowe grozi mu grzywna lub pozbawienie wolności. Może się jednak okazać, że wymierzone zostaną obie kary. ([email protected], fot.: MP/ zdjęcie ilustracyjne - ikona, KMP Nowy Sącz)

Handel nielegalnym tytoniem w Nowym Sączu
56-latek z Nowego Sącza wpadł w ogromne tarapaty. Po tym, jak policjanci przeszukali jego dwa garaże został zatrzymany. W środku znaleźli nielegalny tytoń.


Dziękujemy za przesłanie błędu