Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
05/10/2019 - 00:15

Tragiczny wypadek w Gorlicach. Uczniowie żegnają dzisiaj zmarłych kolegów

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach pożegnali dzisiaj Kamila i Pawła, którzy zginęli w wypadku. W tym dniu dyrekcja szkoły ogłosiła żałobę.

Gorlicka prokuratura wspólnie z policją prowadzą śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w środę 2 października na ul. Sikorskiego w Gorlicach. W czwartek śledczy przesłuchali osoby, które podróżowały dostawczakiem oraz uczniów, którzy jechali osobówką. Policjanci przeprowadzili oględziny samochodów, które uczestniczyły w wypadku. Poddali analizie tachograf zamontowany w dostawczaku. Biegły sądowy zajmie się ustaleniem prędkości z jaką jechał kierowca tego pojazdu w chwili, w której doszło do zderzenia z samochodem osobowym. Ponadto w tym dniu została przeprowadzona sekcja zwłok zmarłych uczniów.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Gorlicach. Nie żyje dwóch uczniów [FILM, ZDJĘCIA]

Jak na razie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić, jak doszło do tej tragedii. Na tę chwilę wiadomo jedynie tyle, że mężczyzna kierujący autem dostawczym był trzeźwy. Natomiast zmarłemu kierowcy samochodu osobowego została pobrana krew do badań. Pracownicy Instytutu Ekspertyz Sądowych przebadają ją na obecność alkoholu, psychotropów i środków odurzających.

W Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach, do której uczęszczali obaj 18-latkowie, jest żałoba. Przy drzwiach do budynku wisi flaga z czarnym kirem. Uczniowie i nauczyciele są wstrząśnięci tą tragedią. Mieszkańcy Gorlic zapalają znicze i modlą się w miejscu, w którym doszło do wypadku.

Zobacz też Zginęli w drodze do szkoły. Nowe fakty w sprawie wypadku w Gorlicach [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy. Dramat rozegrał się podczas długiej przerwy w szkole między czwartą a piątą lekcją. Pięciu uczniów wykorzystując chwilę wolnego czasu, wsiadło do osobowej Alfy Romeo. Chcieli przejechać się autem i zaraz wrócić na lekcje. Nie ujechali daleko. Ich samochód uderzył w dostawczaka. Niestety kierowca i siedzący za nim pasażer zginęli na miejscu. Mieli zaledwie osiemnaście lat. Pozostałym osobom na szczęście nic poważnego się nie stało. Zostali objęci opieką psychologów.

- Wiadomość o nagłej śmierci naszych uczniów jest dla nas ogromnym wstrząsem. W obliczu takiej tragedii zawsze stajemy oszołomieni i bezradni. Wraz z nimi odeszła jakaś część naszej społeczności szkolnej - czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie szkoły.

Uroczystości pogrzebowe śp. Pawła odbyły się w sobotę 5 października o godz. 14 w kościele parafialnym w Rożnowicach. W tym samym dniu w kościele parafialnym w Kwiatanowicach została odprawiona msza pogrzebowa za duszę śp. Kamila.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. R. Gajewski

Tragiczny wypadek w Gorlicach. Nie żyje dwóch uczniów
Samochód osobowy, którym podróżowało pięć osób zderzył się z dostawczakiem. Autem jechali uczniowie w wieku 18-19 lat. Niestety kierowca osobówki i pasażer zginęli.


Dziękujemy za przesłanie błędu