Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
01/04/2024 - 16:05

Świątecznego poranka ratownicy pędzili na most heleński. Kolejna próba samobójcza

Znowu służby ratunkowe z Nowego Sącza zostały postawione na równe nogi. Tym razem musiały pędzić na most heleński, gdzie mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Sytuacja była bardzo poważna.

Próba samobójcza w Nowym Sączu

Kolejny raz bardzo niebezpiecznie zrobiło się na moście heleńskim w Nowym Sączu. Niestety, w ostatnich latach wielokrotnie zdarzały się już na nim próby samobójcze. Tak było chociażby przed dwoma tygodniami. To miejsce zdecydowanie nie cieszy się dobrą sławą.

Chwile grozy przeżywaliśmy także poniedziałkowego poranka. Po godzinie 5 służby ratunkowe przyjęły bardzo niepokojące zgłoszenie. Mężczyzna chciał skoczyć z mostu. Liczyła się każda sekunda. 

Jak przekazała nam dyżurna sądeckiej straży, w porę zareagowała jedna z osób, która zauważyła całą sytuację. Mężczyzna trafił następnie pod opiekę ratowników medycznych. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. 

Twoje życie jest ważne 

Jeśli masz myśli samobójcze lub znasz kogoś, kto ma takie myśli, ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteś sam. Istnieje wiele źródeł wsparcia, aby pomóc i ci  przejść przez trudniejsze momenty życia. Dlatego zawsze możesz zasięgnąć porady specjalisty, porozmawiać z bliskim przyjacielem lub rodziną, aby uzyskać wsparcie i wyrażać swoje uczucia.

Jeśli czujesz się zagubiony, beznadziejny lub beznadziejna, pamiętaj, że zawsze istnieje wyjście z trudnej sytuacji. Nie jesteś sam i możesz skorzystać z pomocy. Nie wstydź się mówić o swoich problemach. Porozmawiaj z kimś, komu ufasz, na przykład z rodziną, przyjaciółmi, lekarzem lub terapeutą. Oni mogą ci pomóc znaleźć rozwiązanie lub przynajmniej wsparcie.

Jeśli masz trudności z nawiązaniem kontaktu z innymi ludźmi, możesz skorzystać z telefonów zaufania lub linii pomocy, które są dostępne przez całą dobę. Pamiętaj też, że Twoje uczucia są mogą być tymczasowe i przemijające. Minie trudny czas i pojawi się nadzieja.

Jeśli masz myśli samobójcze, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub wezwij pomoc. Nie czekaj. Twoje życie jest ważne i warto o nie walczyć.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

([email protected], fot.: RG/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu