Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
14/03/2024 - 16:50

Stała za barierkami mostu heleńskiego w Nowym Sączu. To były przerażające sceny

To zgłoszenie postawiło na równe nogi służby ratunkowe w Nowym Sączu. Za barierkami mostu heleńskiego miała stać kobieta. Liczyła się każda sekunda...

Stała za barierkami mostu w Nowym Sączu

Na moście heleńskim w Nowym Sączu próby samobójcze zdarzały się w ostatnich latach niestety dość często. Na szczęście w wielu przypadkach w porę udało się im zapobiec. Kolejne mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się środowego popołudnia. 

Jak poinformował nas czytelnik kobieta miała stać za barierkami z zamiarem skoku do Dunajca. Bardzo szybko na miejsce została zadysponowana karetka pogotowia. Pojawiła się również policja.

- Kobiecie została udzielona pomoc, następnie została przewieziona do szpitala - informuje kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. To była prawdziwa walka z czasem. Na szczęście w tym przypadku, w porę udało się dojechać na miejsce.

Twoje życie jest ważne 

Jeśli masz myśli samobójcze lub znasz kogoś, kto ma takie myśli, ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteś sam. Istnieje wiele źródeł wsparcia, aby pomóc i ci  przejść przez trudniejsze momenty życia. Dlatego zawsze możesz zasięgnąć porady specjalisty, porozmawiać z bliskim przyjacielem lub rodziną, aby uzyskać wsparcie i wyrażać swoje uczucia.

Jeśli czujesz się zagubiony, beznadziejny lub beznadziejna, pamiętaj, że zawsze istnieje wyjście z trudnej sytuacji. Nie jesteś sam i możesz skorzystać z pomocy. Nie wstydź się mówić o swoich problemach. Porozmawiaj z kimś, komu ufasz, na przykład z rodziną, przyjaciółmi, lekarzem lub terapeutą. Oni mogą ci pomóc znaleźć rozwiązanie lub przynajmniej wsparcie.

Jeśli masz trudności z nawiązaniem kontaktu z innymi ludźmi, możesz skorzystać z telefonów zaufania lub linii pomocy, które są dostępne przez całą dobę. Pamiętaj też, że Twoje uczucia są mogą być tymczasowe i przemijające. Minie trudny czas i pojawi się nadzieja.

Jeśli masz myśli samobójcze, natychmiast skontaktuj się z lekarzem lub wezwij pomoc. Nie czekaj. Twoje życie jest ważne i warto o nie walczyć.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 2222
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123

([email protected], fot.: czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu