Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
18/10/2017 - 14:40

Śmiertelny wypadek na ulicy I Brygady. Zginęła kobieta potrącona na pasach [ZDJĘCIA]

Na ul. I Brygady samochód potrącił przechodzące przez przejście dla pieszych dwie kobiety. Pierwsza z nich zginęła na miejscu, drugą pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala. Trwa obecnie ustalanie przyczyn tragicznego wypadku, sprawą zajmuje się prokuratura i policja.

- Dwie kobiety przechodziły po pasach, ten samochód, rozpędzony, właściwie bez hamowania... Tę starszą panią daleko odrzuciło. Było widać, że to śmierć na miejscu, straszny widok - opowiedział nam na miejscu jeden ze świadków zdarzenia. 

Zobacz: Skrzyżowanie w Biegonicach zagraża mieszkańcom? Władze już działają

- Jedna z poszkodowanych zmarła na miejscu, lekarz po przyjeździe pogotowia stwierdził zgon. Druga została zabrana do szpitala, była przytomna - dowiedzieliśmy się od oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

- Kobieta, która zmarła w tym wypadku miała 81 lat. Druga ofiara wypadku, w wieku 45 lat, trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy - poinformowała nas dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy nowosądeckiej policji.

Zobacz: 7 jednostek straży gasiło pożar w Gołkowicach Dolnych?

- To już kolejny wypadek, do jakiego doszło na tej ulicy. Staramy się już od dłuższego czasu żeby było bezpieczniej i nic z tego nie wynika. Ile osób musi tutaj zginąć, aby zamontować w tym miejscu choćby światła? Dwa wielkie osiedla, szkoła, sklepy, gabinety lekarskie, mnóstwo ludzi tędy przechodzi codziennie i jak widać grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. Stworzę petycję, będę zbierał podpisy i nawet osobiście zaniosę je do pana prezydenta, aby coś z tym problemem zrobił - mówił wzburzony Miłosz Drożdż przyglądając się działaniom na miejscu wypadku.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot. MŚ

Śmiertelny wypadek na ulicy I Brygady w Nowym Sączu
81-letnia kobieta zmarła po potrąceniu na pasach


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)