Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
17/10/2017 - 19:25

Skrzyżowanie w Biegonicach zagraża mieszkańcom? Władze miasta już się tym zajmują

Bardzo ruchliwe skrzyżowanie, przy jednej z głównych ulic Nowego Sącza i zarazem część trasy prowadzącej do granicy kraju. Mieszkańcy tej okolicy uskarżają się na zagrażające im niebezpieczeństwo, zwracając uwagę na system zmiany świateł, a także zachowanie kierowców w tym miejscu. Sprawa została poruszona na dzisiejszej sesji Rady Miasta.

Co dzieje się we wspomnianym miejscu? Dosyć obrazowo opowiedział nam to mieszkaniec okolicy.

Zobacz: Sobotni pożar budynku w Gołkowicach Dolnych to było podpalenie?

- Kiedy dla samochodów wyjeżdżających z Elektrodowej zapala się zielone światło, to bardzo często zdarza się, że jedno lub dwa auta jeszcze przemkną ulicą Węgierską mając już czerwone. Bywają to nawet ogromne TIR-y. Trzeba pamiętać, że wtedy zielone jest nie tylko dla kierowców wjeżdżających na Węgierską, ale też przechodzących przez nią pieszych. O wypadek naprawdę tutaj nie jest trudno - wyjaśnił nam pan Adam, na którego prośbę nie publikujemy nazwiska.

W sprawę zaangażował się Michał Kądziołka, który został zaalarmowany przez lokalną społeczność.

Zobacz: Sądeczanka została wicemistrzynią Europy w Karate Kyokushin

- Mieszkańcy osiedla Biegonice zwrócili się do mnie z prośbą o pilną interwencję w sprawie niebezpiecznych sytuacji na skrzyżowaniu ulic Węgierskiej z Elektrodową i Biegonicką. Mam już taką zasadę, że zawsze w takich sytuacjach udaję się na miejsce, aby na żywo zobrazować sobie problem i rzeczywiście dochodzi w tym miejscu do niebezpiecznych scen, co w niedługim czasie może zakończyć się tragicznie - wytłumaczył wiceprzewodniczący Rady Miasta.

- Gdy na spokojnie obserwowałem wydarzenia na tym skrzyżowaniu, stojąc obok przez około 20 minut doszedłem do wniosku, że to istnym cudem jest dotychczasowy brak tragicznych wydarzeń. Moim zdaniem trzeba rozważyć późniejsze włączanie się  zielonego światła dla samochodów wyjeżdżających z ulic Elektrodowej i Biegonickiej, jak również dla pieszych. Nie wiem też czy istotną opcją nie byłaby również instalacja kamer na tym skrzyżowaniu - dodał radny.

Działanie mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców nabrało już mocy formalnej.

Zobacz: 7 jednostek straży gasiło pożar w Gołkowicach Dolnych

- Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta złożyłem w tej sprawie interpelację, aby problem rozwiązać oraz skieruję prośbę do Komendy Miejskiej Policji o kontrole w tym terenie. Takich kierowców szaleńców, jakich kilku widziałem w tym miejscu trzeba łapać bowiem stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców - podsumował Michał Kądziołka.

Michał Śmierciak (m.smierciak@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu