Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
02/01/2018 - 16:30

Rejestr pedofilów już dostępny w internecie. Aż sześciu pochodzi z Sądecczyzny

Jak wyglądają i gdzie mieszkają pedofile - ludzie którzy dopuścili się przestępstw na tle seksualnym? Mnóstwo informacji można od 1 stycznia znaleźć na stronie internetowej przygotowywanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W rejestrze pedofilów znalazło się aż sześciu mężczyzn, którzy urodzili się w Nowym Sączu.

Od 1 stycznia jest już dostępna strona internetowa, na której możemy zapoznać się z listą osób, które dopuściły się przestępstw seksualnych. W rejestrze są ujawnione takie dane jak imię, nazwisko, wiek  i miejsce urodzenia przestępcy, a także jego zdjęcie z dowodu osobistego.

Jedną z najważniejszych informacji, które znajdziemy w rejestrze jest miejscowość, w której przestępca mieszka. Wszystkie osoby, które znajdują się w rejestrze muszą zawiadamiać policję o każdej zmianie miejsca pobytu, w przeciwnym razie grozi im kara aresztu.

Policjanci na bieżąco będą aktualizować dane. W rejestrze znalazło się aż sześciu mężczyzn, którzy urodzili się w Nowym Sączu. Najstarszy ma 53 lata, a dwóch najmłodszych 29 lat.

Zobacz także: Gdzie mieszkają sądeccy pedofile? Wszyscy się tego dowiemy

Na stronie rejestru znajdziemy dwie bazy danych. Jedna jest ogólnodostępna, natomiast druga jest przeznaczona jedynie dla policjantów i instytucji, dla których takie informacje mogą być przydatne.

Władze szkół i organizatorzy wypoczynków dla dzieci będą miały obowiązek zapoznać się z nazwiskami groźnych przestępców. Zatrudnienie takiej osoby w instytucjach, do których uczęszczają dzieci, będzie karane aresztem albo grzywną w wysokości około 1000 złotych.

- W części ogólnodostępnej znalazły się imiona, nazwiska oraz fotografie 768 osób. To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem - czytamy na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zobacz także: Zobacz jak „łowca pedofilów” złapał amatora seksu z 14-latką w Limanowej [FILM]

W drugiej części rejestru, która nie jest już dostępna dla wszystkich jest 2614 nazwisk i  szczegółowe dane jak np. adres zameldowania czy pesel przestępcy. 

– Prawo do ochrony naszych dzieci stawiamy ponad anonimowość przestępców – podkreśla Minister Sprawiedliwości  Zbigniew Ziobro w oficjalnym komunikacie. – Państwo ma obowiązek chronić dziecko, a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości.

RG [email protected] Fot. ilustracyjne


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020