Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
18/10/2017 - 09:00

Gdzie mieszkają sądeccy pedofile? Wszyscy się tego dowiemy

Jak wyglądają i gdzie mieszkają osoby, które dopuściły się przestępstw na tle seksualnym? Te i wiele innych informacji wkrótce będzie można znaleźć na stronie internetowej przygotowywanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Ministerstwo Sprawiedliwości stworzy ogólnodostępną stronę internetową z listą osób, które dopuściły się przestępstw seksualnych.

Każdy będzie mógł zapoznać się z ważnymi informacjami na temat sprawców najgroźniejszych przestępstw dokonanych na tle seksualnym. W rejestrze będzie można poznać imię, nazwisko, wiek  i miejsce urodzenia przestępcy, a także jego zdjęcie z dowodu osobistego. Ponadto dowiemy się kiedy, gdzie i co uczynił, że został wciągnięty do rejestru, a także jaką nałożono na niego karę. Bardzo ważną informacją będzie miejscowość, w której mieszka dana osoba.

Zobacz także: Zobacz jak „łowca pedofilów” złapał amatora seksu z 14-latką w Limanowej [FILM]

W całości rejestr będzie dostępny jedynie dla policjantów i instytucji, dla których takie informacje mogą być przydatne. Władze szkół i organizatorzy wypoczynków dla dzieci będą miały obowiązek zapoznać się z nazwiskami groźnych przestępców. Zatrudnienie takiej osoby w instytucjach do których uczęszczają dzieci, będzie karane aresztem albo grzywną w wysokości około 1000 złotych.

Zobacz także: 34-latek liczył na seks z 14-latką. Dzięki „Łowcy pedofilów” został złapany

Pierwsze dane w rejestrze publicznym pojawią się najpóźniej na początku 2018 roku.

RG [email protected] Fot. Ilustracyjne Sądeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu