Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
22/05/2023 - 09:20

Pod samochodem zapadły się płyty. Bus utknął w parku miejskim

W Parku Miejskim w Limanowej w niedzielne popołudnie doszło do niecodziennego zdarzenia. Pod busem zapadły się betonowe płyty. Pojazd utknął na placu, na którym znajduje się fontanna. Konieczna była pomoc strażaków. Na miejscu pojawili się również policjanci, którzy ustalali, jak doszło do tego zdarzenia.

Piękna słoneczna pogoda, jaką mieliśmy w minioną niedzielę, sprawiła, że wiele osób w tym dniu wybrało się w góry. Inni wsiedli na rower i ruszyli w drogę, a jeszcze inni poszli na spacer. Byli i tacy, którzy ten dzień spędzili w Parku Miejskim w Limanowej, gdzie odbywał się Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. To właśnie podczas tej imprezy w parku doszło do niecodziennego zdarzenia. 

Zobacz też Koszmarny wypadek na autostradzie A4. Dziecko wypadło z samochodu

Kobieta kierująca busem próbowała dojechać na plac, na którym odbywał się przegląd. Wjechała na betonowe płyty, które pod ciężarem samochodu nagle zapadły się. Pojazd utknął w ogromnej dziurze. Konieczna była pomoc strażaków. 

Z informacji, do których dotarł portal TV28 wynika, że bus należał do firmy cateringowej. Kierująca prawdopodobnie chciała skrócić sobie przejazd i wjechała na plac, na którym znajduje się fontanna. Nie przewidziała, że płyty mogą nie udźwignąć ciężaru pojazdu. 

Zobacz też Dramat w szkole pod Nowym Sączem. 13-letni uczeń wyskoczył z okna

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy ustalali, jak doszło do tego zdarzenia i dlaczego kierująca wjechała samochodem na plac, na który nie powinna wjechać. 

- Kierująca pojazdem Opel Vivaro wjechała na betonową konstrukcję fontanny doprowadzając do uszkodzenia elementów fontanny. Z tego zdarzenia policjanci sporządzili notatkę w celu przeprowadzenia czynności wyjaśniających - powiedziała naszej redakcji st. asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji. ([email protected] Fot. Tv28)Dziękujemy za przesłanie błędu