Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
27/09/2023 - 12:10

Pod krową załamały się deski. Zwierzę wpadło do szamba

Strażacy ratują nie tylko ludzkie życie, zdrowie i majątek. Pomagają również zwierzętom, które znalazły się w tarapatach. Tak właśnie było w Libuszy koło Gorlic. Pomocy potrzebowała krowa, pod którą załamały się deski i wpadła do szamba.

We wtorkowe przedpołudnie w Libuszy - małej miejscowości położonej koło Gorlic - doszło do niecodziennego zdarzenia.  Pasąca się na pastwisku krowa zerwała się z łańcucha, przeszła na sąsiednią posesję, weszła na zabezpieczone deskami szambo i wtedy doszło do nieszczęścia. Deski załamały się pod ciężarem zwierzęcia i krowa wpadła do zbiornika wypełnionego gnojowicą. 

- Zwierzę miało szczęście, że wpadło do szamba w takiej pozycji, że głowa wystawała nad powierzchnię zbiornika i mogło samodzielnie oddychać - powiedział nam bryg. Dariusz Surmacz z gorlickiej straży pożarnej.  

Przestraszony właściciel zwierzęcia natychmiast wezwał weterynarza, ten z kolei zadzwonił pod numer alarmowy i poprosił o pomoc służby ratunkowe. Już po chwili na miejsce dotarły straże pożarne z Gorlic i z Libuszy oraz policja. 

Strażacy wypompowali gnojowicę ze zbiornika i za pomocą pasów i ciągnika wyciągnęli przestraszone zwierzę na zewnątrz. Krowa cała i zdrowa z niewielkimi otarciami została przekazana właścicielowi. ([email protected] Fot. PSP Gorlice)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu